Comentarii (46)
Cristian73
Cristian73  •  15 August 2024, 13:03

Am spus de mult timp că gsp.ro va ajunge o caricatură media! În disperare de cauză(pt că au rămas doar ***) conducerea trustului angajează pe bandă rulantă tot felul de păcălici, paraleli total cu gazetăria sportivă! Articolul de mai sus este un alt exemplu de diletantism crunt. Individul(cred că nimeni nu l cunoaște pe ăsta) aruncă cu noroi, fără pic de obiectivitate. E clar că s-a uitat la alt meci! Dar așa le trebuie ăstora din conducere, dacă angajează toți neaveniții cu facultatea făcută la Fieni!

_Adrian_1
_Adrian_1  •  15 August 2024, 12:03
Postat de Danut pe 15 August 2024, 00:37

Te-ai uitat la alt meci!!! De ce lasati oameni ca acesta sa faca editorial!!! Rusine. E normal sa prelungesti 5 min cand s-au epuizat toate schimbarile si a fost. 2 minut epauza de apa!!!! E normal sa nu dai corner in minutul 90+4 cand totul era in fata ta!!!! E normal sa nu il elimini pe ecuatorian cand si antrenorul lui la schombat la urmatoarea faza de frica!!! Fcsb a pierdut pe mana ei dar nu e normala aceasta delegare si acest arbitraj!!! Jurnalisti de can can atat reprezinta GSP!!

Mai baiete, voi gigistii v-ati invatat in asemenea masura cu arbitraje care va baga puncte in desaga ciobaneasca samd incat pur si simplu vi se pare ca arbitrul trage cu ailalti la orice meci care se termina cu un rezultat nefavorabil. Ar fi avut danezul ala motive REGULAMENTARE sa dea 7-8 minute de prelungire? Pai hai sa vedem cat se da pentru pauza de apa, cat se da pentru schimbari samd. IA UITE CE SIMPLU A FOST! A, ca un arbitru FAVORABIL zecesebe-ului dadea 10 minute si nu avea UEFA ce sa-i faca, asta da, de acord, dar asta nu inseamna ca v-a ciupit danezul, INSEAMNA CA N-A VRUT SA-I CIUPEASCA PE CEHI( PENTRU CA ERAU UNII DE-AI LUI ACOLO). Observi nuanta mai baiete? Stai jos, ai nota 1 cu care esti oricum obisnuit....

Numeuser
Numeuser  •  15 August 2024, 11:03

Nu înțeleg cum de jurnaliștii se miră de anomaliile petrecute la echipa asta de atâția ani, deși tot ei le susțin tacit prin promovarea agresivă care i se face fcsb-ului.

aaxel03
aaxel03  •  15 August 2024, 10:53
Postat de barghierimihai49 pe 14 August 2024, 20:00

Acest Olaru "mediocru si umflat cu pompa"-gol si pasa de gol in meciul de ieri.In ceea ce priveste "cersitul"-verdictul D-lui Craciunescu-a fost penalti.Iar autorul articolului-inca un antifcesebist ,care se crede jurnalist!

In genere toti arbitrii romani, sunati sa-si dea cu parerea dupa meciuri internationale, nu fac decat sa sufle in panze conducatorilor autohtoni care acuza arbitrajele, nu-i costa nimik. In cazu de fata. eu unul am vazut un umar la umar din lateral, deci nici vorba de fault. Plus ca acel umar la umar a fost in afara careului. Olaru asta face el, cade usor si cerseste penaltyuri si cartoane, cineva ii invata prost pe cei de la fcsb si aia sunt arbitrii din Liga 1.

aaxel03
aaxel03  •  15 August 2024, 10:48

Toate schimbarile? Ai vazut alt meci. In meciul in care l-am vazut eu au fost 3 pauze de schimbari in repriza a doua, una la fcsb si doua (a cate 2 schimbari) la Sparta, deci max 3 min. Aaah, tu aduni si cele 3 schimbari efectuate la pauza? Pai vezi ca se fluiera startu reprizei dupa ce se opereaza schimbarile de la pauza. Ecuadorianu facuse faul de joc, nicidecum de galben, la Olaru a fost umar la umar plus ca a fost in afara careului, aici nu e Liga 1 unde fcsb primeste penalty la un nefault si ala petrecut in afara asa cum s-a intamplat cu Slobozia.

1_0_1_0
1_0_1_0  •  15 August 2024, 10:40
Postat de Dobermannul pe 14 August 2024, 20:03

Antifcsbist.

As zice mai degrabă, obiectiv! E apropiat de Ioanițoaia, ceea ce e bine. E nevoie de oameni obiectivi in presa sportivă. Cei de genul lui udrea isi au locul doar in galerie. Se stie in care.

gicapuia
gicapuia  •  15 August 2024, 08:26

De unde ai aparut frate !?!?!! Bravo domnule Nistor ! Sa vedem daca vei fi consecvent in linia asta, indiferent de "subiectul " din articol. Spor !

andreimelcul  •  14 August 2024, 23:09

Cu scuzele de rigoare pt domnul Craciunescu ...sa ne lase cu expresii de genul " a fost contact " . Asta este o expresie din baschet. In fotbal este despre fault si nu a fost. Dar asta este vina arbitrilor romani si a comentatorilor gen domnul Craciunescu. In fotbalul european exista contacte ...fara a fi fault ...poate pricepem si noi si nu mai fluieram orice contact si orice atingere...atunci vom fave un pas inainte