SPORTURI  »  HANDBAL  »  FRANȚA - BELARUS 34-23

Adevăratul Karabatic » Vedeta Franței a făcut spectacol în meciul cu Belarus, scor 34-23

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 ianuarie 2016 00:00

Criticat de presa din Franța pentru prestațiile sale în meciurile din grupă, vedeta naționalei Franței, Nikola Karabatic le-a închis tuturor gura joi seara.

Centrul campioanei mondiale a marcat 9 goluri din 9 aruncări în prima parte a partidei cu Belarus, Franța conducînd la pauză cu un incredibil 20-5. După pauză, Claude Onesta și-a odihnit titularii și Belarus a cîștigat repriza secundă cu 18-14.

În celălalt meci al zilei, din prima grupă principală, Croația a cîștigat și ea detașat, cu Macedonia, 34-24. Franța și Croația se întîlnesc azi, de la ora 19:15 (TVR 3), într-o partidă extrem de importantă pentru calificarea în semifinale.

Ambele formații au cîte patru puncte și sînt în urmărirea liderului Polonia, care azi va juca împotriva Norvegiei (21:30), echipă care are și ea maximum de puncte după meciurile din grupă.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”