Comentarii (14)
handbaltotal
handbaltotal  •  09 Decembrie 2011, 20:22

Ne bucuram anul trecut pt. medalia de bronz de la europene , acolo medalia era mult mai sralucitoare cu un antrenor adevarat ( gen : Thomas Ryde ) doar valoarea echipei n-ea dus pe locul 3. Anul acesta la mondiale ne lipseste Neagu Cristina= 50 % din echipa si se vede. Si fetele actuale s-au saturat sa il mai duca in spate pe dl. Voina si se "accedenteaza" pe capete. As dori daca se poate ca dl. Voina sa faca public tactica de joc a echipei nationale de la acest CM. ( SIGUR NU O VA FACE ) Dl. Gatu si dl. Voina ar trebui sa ceara public scuze pt. ca , cu o astfel de echipa valoroasa sa te zbati in mediocritate este ceva de neconceput. Ar trebui sa vina cu demisiile pe masa.

kurisuchian
kurisuchian  •  09 Decembrie 2011, 17:01
Postat de acelashy pe 09 Decembrie 2011, 16:18

nu neaparat suedia termina pe 3 ... daca bat azi danemarca cu 1 2 goluri termina pe 2 si danemarca castiga grupa. Nu ar fi pentru prima data canda se intampla rezultate de genu intre tarile nordice!! Plus ca lor le convine sa evite Franta. Sa inteleg ca in eventualitate unui loc 3 jucam in sferturi cu castigatoarea grupei A? Daca terminam grupa pe 4 avem o sansa mare sa ajungem in semifinale ... am juca optimi cu danemarca care nu e cine stie ce, le lipsesc si lor multe jucatoare dar apoi in sferturi am juca cu B2-A3 nu?

Dar nu v-ati gandit ca poate vrea si Japonia locul 4? :)

victor_l
victor_l  •  09 Decembrie 2011, 17:02

Da, aud acum pe Difi 1 ca e ceva diferit si te poti califica mai departe doar cu 2 victorii. Deci m-am grabit :P

biancorossi
biancorossi  •  09 Decembrie 2011, 16:59

l'equipe stie handbal. gsp nu. e prea putin important daca "fetele" raman sau nu la sao paolo. peste 3-4 zile revin acasa definitiv. speram ca unele dintre ele sa ne scuteasca de corvoada de a le privi. tot definitiv, de preferinta.

cumvretivoi
cumvretivoi  •  09 Decembrie 2011, 16:29

=)) mi-amintesc un banc:s-o...ma musca,s-o n-o ...ma-mpusca! la ce-au aratat pana acum bravele noastre gospodine,vor avea totusi sansa sa ne uimeasca(fie pozitiv=D> fie negativ :">) va recomand :2011 world women's handball championship pt.documentare!! aseara am auzit un comentator mai cazut decat jucatoarele romane:numele lui :COSMIN BALAN :-/ mai asept o alta adresa unde pot vedea HANDBAL de la C M 2011(adevarat de asta data!!!)

acelashy
acelashy  •  09 Decembrie 2011, 16:18

socolovicirazvan
socolovicirazvan  •  09 Decembrie 2011, 16:17
Postat de gabriv pe 09 Decembrie 2011, 16:13

N-as zice ca e un scenariu complet nerealist sa pierdem cu Franta la vreo 15 goluri , dupa cum s-a jucat pana acum, iar Japonia cred ca e in stare sa bata Cuba la 15 goluri... ceva emotii!!!

E cam utopie scenariul asta, pentru ca Japonia ar trebui sa dea cu minim 14 goluri mai multe fata de Romania in meciurile de azi, coroborat cu faptul ca trebui ca diferentele adunate se fie de 19 goluri!

gabriv
gabriv  •  09 Decembrie 2011, 16:13
Postat de zaqqq pe 09 Decembrie 2011, 16:03

Scor bun inseamna vreo 29 de goluri diferenta!!!! Sau daca te incalzeste pierdem noi la 15 si bat ele la 15.

socolovicirazvan  •  09 Decembrie 2011, 16:05

La momentul asta tabloul optimilor arata cam asa: 1. Olanda/Coreea de Sud - Muntenegru/Norvegia 2. Muntenegru/Norvegia - Olanda/Coreea de Sud 3. Rusia - Angola/Germania/Islanda 4. Angola/Germania/Islanda - Spania 5. Croatia/Suedia/Danemarca - Franta/ROMANIA (trebuie sa castigam azi) 6. Brazilia - Coasta de Fildes/Uruguay 7. Croatia/Suedia/Danemarca - Japonia 8. Franta/ROMANIA (daca nu castigam azi) - Croatia/Suedia/Danemarca Problema apare in sferturi. Daca pierdem/facem egal azi jucam cu invingatoarea meciului 2, probabil MUNTENEGRU/NORVEGIA. Daca castigam azi vom juca cu invingatoarea meciului 3, adica RUSIA. Parerea mea este ca o infrangere azi ar fi binevenita!!

zaqqq
zaqqq  •  09 Decembrie 2011, 16:03
Postat de victor_l pe 09 Decembrie 2011, 16:01

Putina atentie. Zice autorul: "E un meci, aparent fără miză, pentru că ambele formaţii sînt deja calificate în "optimi" şi nu mai pot prinde locul unu." Da, scoatem din necunoscute locul unu, dar nu si locul 3. Daca Japonia infringe Cuba, si la un scor bun, ne egaleaza la puncte si poate urca pe locul 3. Cred ca fetele nu sint sigur calificate inainte de meciul cu Franta.