Comentarii (113)
wickedsick
wickedsick  •  13 Decembrie 2013, 19:59

pe locul 4 putem fi doar daca ne bate cehia la minim 7 goluri...iar pe 3...daca pierdem cu cehia la mai putin de 7 goluri...deci...nu trebuie sa pierdem...culoarul ar fi spania...si una dintre danemarca sau brazilia in sferturi...nici asta nu ar fi asha rau...dar sunt 2 meciuri grele.in comparatie cu unul singur,cel probabil cu castigatoarea grupei a,daca ne am clasa pe locul 2 min 23...franta coreea 7 6

ultras.nationalist
ultras.nationalist  •  13 Decembrie 2013, 19:59

Macar jucam fara presiune,trebuie doar sa facem egal si avem locul 2 asigurat. Cred ca ar putea sa mai odihneasca si din jucatoare daca totul merge bine. Pana la urma locul 2 se poate dovedi mai convenabil decat primul loc. Sa fim seriosi,si Polonia e cam de aceeasi valoare cu Cehia.

dexx99
dexx99  •  13 Decembrie 2013, 19:58
Postat de adi_stelistul pe 13 Decembrie 2013, 19:52

Trebuie sa obtinem cel putin un egal cu Cehia pentru a prinde locul 2. In mod normal n-ar trebui sa avem probleme. Asa ca om juca probabil cu Polonia in optimi (ceea ce nu e rau). Iar apoi, in sferturi, cu castigatoarea grupei A. Care mai poate fi Muntenegru doar daca Franta pierde meciul cu Coreea la 1 sau 2 goluri. La orice alt scor grupa A va fi castigata de Franta sau Coreea. Nu e foarte simplu (cum ar putea fi in sferturi) dar evitam una din cele doua mari favorite - Norvegia sau Muntenegru pana in sferturi. In schimb Germania va juca in proportie de 90% cu muntenegrencele in sferturi. De asta ce ziceti?

Franta a batut Muntenegru si oricum ne-a batut recent si pe noi la scor intr-un meci amical, nu cred ca putem trece de Franta in sferturi.

schoenbirk
schoenbirk  •  13 Decembrie 2013, 19:56
Postat de gabrielaj pe 13 Decembrie 2013, 19:37

si unguroaicele tocmai ce au pierdut la un gol diferenta cu hitleristele asa ca nu mai pupam locul 1.

Comen gabrielaj (601 comentarii) "si unguroaicele tocmai ce au pierdut la un gol diferenta cu hitleristele asa ca nu mai pupam locul 1.tariul tău... " Crezi ca fetele alea din Germania chiar merita sa le numesti asa?

adi_stelistul
adi_stelistul  •  13 Decembrie 2013, 19:55
Postat de richardell pe 13 Decembrie 2013, 19:54

problema este ca locul 2 ne scoate Franta in sferturi, daca trecem de Polonia :(

Si daca am fi luat locul 1, cine ne iesea in sferturi?

adi_stelistul  •  13 Decembrie 2013, 19:54
Postat de wickedsick pe 13 Decembrie 2013, 19:49

in concluzie....la ungaria germania surorile bonaventua iar au facut meciul praf...ma rog...ungaria a condus cu 15 10 la un moment dat...ideea ar fi urmatoarea...ca sa evitam muntenegru in sferturi...calificati fiind de pe locul 2...depindem de franta coreea de sud.franta ca sa castige grupa,nu trebuie sa piarda.iar coreea ca sa castige grupa trebuie sa o bata pe franta la minim 4 goluri.orice alt rezultat trimite muntenegru pe locul 1...asta in conditiile in care ex iugoslavele se pesupune ca vor castiga meciul lor cu olanda.in optimi ar fi asha...romania polonia....franta/coreea-japonia.cred ca e mai mult decat am fi sperat...

"Orice alt rezultat". Pai aproape toate rezultatele trimit Muntenegru pe locul 2. La victorie la 3 goluri a Coreei (daca e cel putin 19-16 sau mai mult) Coreea ia locul 1. In sfarsit, cu putin noroc scapam de Muntenegru.

richardell
richardell  •  13 Decembrie 2013, 19:54

ertyuiop
ertyuiop  •  13 Decembrie 2013, 19:54
Postat de dexx99 pe 13 Decembrie 2013, 19:41

Nu mai putem castiga grupa, dar mai putem ajunge pe locul 4 ! Oricum daca nu batem Cehia nu meritam mai mult de optimi !

Ai facut calculul si ai realizat ca putem pierde la 6 goluri incat sa ajungem pe locul 4 sau ai scris fara sa folosesti procesorul ala obosit?

adi_stelistul  •  13 Decembrie 2013, 19:52