Postat de wickedsick pe 13 Decembrie 2013, 20:16

Postat de horatio pe 13 Decembrie 2013, 20:13

adi_stelistul
adi_stelistul  •  13 Decembrie 2013, 20:16
Postat de wickedsick pe 13 Decembrie 2013, 20:14

sau Japonia....:)) cum ar fi asta?!

:-))))))))))))) Ne-am chinuit cu ele acum 2 ani in Brazilia. A fost egal. Bine, mondialul acela a fost un cosmar (desi am fost aproape de sferturi - am pierdut la limita cu croatele).

richardell
richardell  •  13 Decembrie 2013, 20:15

wickedsick
wickedsick  •  13 Decembrie 2013, 20:14
Postat de adi_stelistul pe 13 Decembrie 2013, 20:13

:-) Sunt un adversar greu si ele dar la nivel de sferturi ar fi intr-adevar cea mai buna varianta posibila.

adi_stelistul  •  13 Decembrie 2013, 20:13
Postat de wickedsick pe 13 Decembrie 2013, 20:10

m am uitat si eu peste grupe azi si am facut ceva calcule....parerea mea...cel mai bine sa bata coreea pe franta la 4+ si suntem in semifinale...dintre muntenegru si franta...aleg coreea de sud...:))

horatio
horatio  •  13 Decembrie 2013, 20:13

wickedsick
wickedsick  •  13 Decembrie 2013, 20:10
Postat de adi_stelistul pe 13 Decembrie 2013, 20:05

Serbia ar trebui sa aiba mare ghinion sa piarda locul 2, chiar daca nu mai are nicio sansa la locul 1. Dar si Brazilia poate ajunge pe 3 daca pierde cu Danemarca la mai mult de 3 goluri. In sfarsit, intrebarea mea era retorica. Ideea era ca mie mi se pare ca Muntenegru e adversarul de evitat si tocmai cu ele am fi picat in sferturi daca luam locul 1.

richardell
richardell  •  13 Decembrie 2013, 20:09
Postat de adi_stelistul pe 13 Decembrie 2013, 20:06

Lasa ca in 2007 le-am batut in sferturi la ele acasa.

Sa fie asa si anul asta! Numai ca va fi mai greu, nu mai avem aceeasi forta colectiva ca in 2007. Totusi, Tadici (desi nu l-am agreat niciodata) a reusit sa faca treaba buna cu fetele. Cel putin felul cum au jucat in repriza a 2a din meciul cu Ungaria ne da sperante chiar si la medalie, daca am reusi sa tinem rimtul ala un meci intreg cu un adversar de talita Frantei.

adi_stelistul  •  13 Decembrie 2013, 20:08
Postat de dexx99 pe 13 Decembrie 2013, 20:05

Pana la urma........ cam acolo suntem, dupa parerea mea............ locul 5-8, nu cred ca avem echipa de top 4.

Nu, iti dau dreptate, dar n-am fi singurii care am obtine mai mult decat ne-ar da dreptul sa speram valoarea (sau, ca sa ma exprim mai frumos, care "ne-am depasi conditia").