SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA AUCKLAND

Edina Gallovits s-a calificat în turul 2 al turneului de la Auckland

Articol de GSP - Publicat luni, 05 ianuarie 2009 00:00

Românca Edina Gallovits a învins-o, luni, pe tenismena cehă Klara Zakopalova, scor 3-6, 6-2, 7-5, în cadrul unui meci din manşa inaugurală a turneului de la Auckland (Noua Zeelandă), dotat cu premii în valoare de 220.000 de dolari.

Pentru victoria sa, Gallovits a primit un cec în valoare de 2.950 de dolari şi 30 de puncte WTA.

În turul 2, românca o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre Anabel Medina Garrigues (Spania) şi Mara Santangelo (Italia).

Sursă: NewsIn

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”