SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

Marius Copil a pierdut în primul tur de la Wimbledon

FOTO: Reuters
FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 03 iulie 2017 10:41

Marius Copil (26 de ani, 85 ATP) a pierdut în primul tur al turneului de la Wimbledon, în fața neamțului Peter Gojowczyk (27 de ani, 140 ATP). 

Românul a fost învins după două ore și 20 de minute de joc, scor 6-7(5-7)/6-2/3-6/1-6, la cea de-a doua participare pe tabloul principal de la Wimbledon.

Copil și Gojowczyk se mai înfruntaseră de două ori până acum, iar Copil a fost cel care s-a impus în ultima confruntare directă, învingându-l pe neamț în ultimul tur al calificărilor de la Roland Garros din acest an.

În turul al doilea, Gojowczyk se va duela în turul secund cu spaniolul Roberto Bautista Agut, care a trecut în trei seturi de austriacul Andreas Haider-Maurer, scor 6-3, 6-1, 6-2.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani
Superliga
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează