SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA AUCKLAND

"Sferturi" pentru Dulgheru în turneul de la Auckland » Se va duela cu o jucătoare de superclasă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 ianuarie 2016 10:35

Alexandra Dulgheru (locul 69 WTA) s-a calificat în sferturile de finală de la Auckland (Noua Zeelandă).

Românca a trecut în optimi de Marina Erakovici (locul 135 WTA), scor 7-6, 6-3. Partida împotriva reprezentantei gazdelor a durat o oră și 46 de minute.

În următorul tur Alexandra va avea parte de un meci extrem de dificil. O va întîlni pe Caroline Wozniacki (favorita numărul 3 și locul 17 WTA).

Daneza nu i-a dat nici o șansă americancei Mchale pe care a distrus-o, scor 6-0, 6-2.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”