SPORTURI  »  TENIS  »  WTA DUBAI

Simona Halep la Dubai // VIDEO Ce a spus Simona despre victoria cu Sabalenka și duelul cu Brady din semifinale

Articol de GSP - Publicat joi, 20 februarie 2020 21:25

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) a învins-o pe bielorusa Aryna Sabalenka (21 de ani, 13 WTA), scor 3-6, 6-2, 6-2 și s-a calificat în semifinalele de la Dubai. 

  • Halep va juca în semifinalele turneului de la Dubai cu Jennifer Brady (24 de ani, 52 WTA). Meciul e programat vineri, nu mai devreme de ora 17:00. 
  • În cealaltă semifinală se vor înfrunta croata Petra Martic (15 WTA) și kazaha Elena Rybakina (19 WTA)

„Cred că am început să joc mai puternic în setul secund, mi-am găsit ritmul. Mereu e greu să joci contra ei. E foarte puternică, lovește foarte, foarte tare. A trebuit să fiu mai rapidă. Mereu e greu împotriva ei. E mai înaltă, mai puternică. Sunt nevoită să blochez unele lovituri, apoi să încercă să preiau inițiativa”, a declarat Halep după meci. 

„Oriunde merg am parte de un sprijin incredibil. Ador să joc la Dubai. Abia aștept să mă revăd cu fanii în semifinale”
Simona Halep

VIDEO // Rezumatul meciului Halep - Sabalenka

Halep - Brady, în semifinale

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) va juca în semifinalele turneului Premier de la Dubai împotriva americancei Jennifer Brady (24 de ani, 52 WTA). Va fi a treia înfruntare directă între cele două, Simona câștigându-le pe ambele. Primul meci a fost în 2019, în șaisprezecimile de finală de la Toronto, scor 4-6, 7-5, 7-6(5). A doua a avut loc în primul tur de la Australian Open. Simona a câștigat 7-6(5).

Halep a prefațat partida: „Am jucat la Melbourne, nu a trecut mult timp. Fiecare turneu e o noua provocare. Mâine e o zi nouă, o nouă adversă”.

Vezi și: 

SIMONA HALEP - ARYNA SABALENKA 3-6, 6-2, 6-2 // VIDEO și FOTO Revenire MAGNIFICĂ a Simonei! Când și cu cine joacă în semifinalele de la Dubai

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Marius Șumudică s-a ridicat și a plecat din conferință » Întrebarea care l-a deranjat
Superliga
Marius Șumudică s-a ridicat și a plecat din conferință » Întrebarea care l-a deranjat
Așa arată clasamentul și întreg „țintarul” din play-off-ul Ligii 2: derby încă din prima rundă
Liga 2
Așa arată clasamentul și întreg „țintarul” din play-off-ul Ligii 2: derby încă din prima rundă

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (9)
magura
magura  •  20 Februarie 2020, 23:52
Postat de t0ni pe 20 Februarie 2020, 23:33

Iar i-a scos Halep din minti pe haterii stupizi. :))))

:))))))))))))))))))

10204444699616941
Ion Ionescu  •  21 Februarie 2020, 07:22
Postat de t0ni pe 20 Februarie 2020, 23:33

Iar i-a scos Halep din minti pe haterii stupizi. :))))

Si apropo: "hater stupid" e pleonasm.

10204444699616941
Ion Ionescu  •  21 Februarie 2020, 07:21
Postat de t0ni pe 20 Februarie 2020, 23:33

Iar i-a scos Halep din minti pe haterii stupizi. :))))

Ca sa-i scoata din minti ar trebui ca haterii sa posede asa ceva. Nu e cazul...

Vezi toate comentariile (9)
Comentează
Close