SPORTURI  »  TENIS  »  WTA HOBART

Victorie importantă pentru Monica Niculescu la Hobart » A învins un fost lider mondial

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 ianuarie 2017 09:15

Monica Niculescu (38 WTA) a învins-o în această dimieață pe Jelena Jankovici (54 WTA), în manșa inaugurală a turneului de la Hobart.

Românca s-a impus în fața fostului lider mondial cu 6-2, 6-3, la capătul unei partide care a durat o oră și 42 minute.

Niculescu, care este sigura româncă prezentă pe tabloul întrecerii de la Hobart, este favorita numărul trei a turneului australian.

În următorul tur, Niculescu o va întâlni pe câștigătoarea duelului dintre Kirsten Flipkens și Jaimee Fourlis.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”