SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS

VIDEO Puncte fabuloase în finala Halep - Şarapova » Cele mai spectaculoase momente ale meciului

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 iunie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 08 iunie 2014 10:38

Simona Halep şi Maria Şarapova au oferit un meci fabulos încununat cu foarte multe incredibile. Şarapova a cîştigat, 6-4, 6-7, 6-4, în a doua cea mai lungă finală din istoria Roland Garros, 3 ore şi două minute.

În meciul maraton de ieri au fost extrem de multe momente de neuitat. Cele mai tari puncte ale partidei le puteţi găsi într-un clip al oficialilor de la Openul Franţei!

VIDEO cu cele mai impresionante momente din finala Simonei Halep

După performanţa de la Roland Garros, Simona Halep va încasa 825.000 de euro, iar de mîine va urca şi pe locul 3 WTA!

Care este cel mai spectaculos punct al finalei de la Roland Garros?

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 » Coșmar o oră, apoi remontada DE VIS, cu hat-trick al viitorului „Balon de Aur”!
Liga Campionilor
Ianis Hagi, trimis la echipa a doua a lui Rangers chiar de ziua lui » A dat gol direct din corner!
Stranieri
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”