FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEŞ - DINAMO 5-2

Ganea: "Dinamo a pierdut titlul din cauza vieţii extrasportive a jucătorilor"

Articol de GSP - Publicat joi, 11 iunie 2009 00:00

Ionel Ganea, fostul atacant al lui Dinamo, crede că pierderea titlului se datorează vieţii extrasportive a jucătorilor.

"Dacă băteau Urziceniul, timişorenii erau campioni. Pentru suporterii lui Dinamo este o durere foarte mare. Să conduci tot campionatul şi să pierzi titlul în ultimele trei etape. Eu dacă eram la Dinamo, nu le dădeam ocazia suporterilor să intre pe teren. Dinamo a avut o şansă enormă, dar viaţa extrasportivă a jucătorilor a făcut ca echipa să ajungă aici", a spus Ionel Ganea la GSP TV.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”