INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AZERBAIDJAN

Leonard Naidin a debutat cu gol la Neftci Baku

Leonardo Naidin, Naidin, Neftchi Baku

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 august 2009 00:00

Mijlocaşul Leonard Naidin a marcat unicul gol al partidei pe care echipa sa, Neftci Baku, la care mai evoluează Adrian Neaga şi Marian Aliuţă, a câştigat-o duminică, scor 1-0, în deplasare, cu Olimpik, în prima etapă a campionatului din Azerbaidjan.

Acesta a fost meciul de debut pentru Naidin la Neftci, formaţie la care s-a transferat în această vară. El a reuşit să înscrie în minutul 10. Adrian Neaga a fost titular la formaţia din capitala Azerbaidjanului, iar Marian Aliuţă a intrat pe teren imediat după pauză.

În prima ligă azeră mai evoluează alţi patru fotbalişti români. Daniel Opriţa, Mihai Panc şi Cristian Muscalu activează la campioana FC Baku, primii doi transferându-se acolo la începutul acestei săptămâni, iar fostul fundaş al Universităţii Cluj, Răzvan Ţârlea, este legitimat la FC Qabala.

Sursă: NewsIn

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
În plin divorț, soția lui Bogdan Vasiliu, rapidistul reținut de DNA, a transmis un mesaj neașteptat: „Mi-am făcut duș, m-am fardat...”
Stiri extrasport
Mircea Lucescu a anunțat lista convocărilor preliminare pentru meciurile cu Cipru și Kosovo
Nationala
„Niciodată cât sunt eu aici!” » Gigi Becali a INTERZIS un lucru la FCSB, la câteva ore după eșecul cu Rangers

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”