FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO-DACIA 4-0

Puştii lui Dinamo au înscris de 3 ori în 8 minute cu Dacia Chişinău!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 februarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 02 februarie 2011 19:50

Dinamo s-a impus clar în meciul cu liderul din Moldova, într-o partidă în care puştii de viitor al lui Dinamo au făcut legea în repriza secundă.

Popovici a deschis scorul în prima repriză (28), Păun l-a majorat în minutul 81, iar Ţucudean (87) şi Stănescu (89) au stabilit scorul final.

Echipa de start a lui Dinamo: Naumovski - Rubio, Moţi, Grigore, Diabate - Torje, Mărgăritescu, Pătraşcu, Vlad Munteanu - Dănciulescu, Alexe

Adversarul de azi al "cîinilor" este un club înfiinţat în 1999, care a promovat în prima divizie în 2002. Cea mai bună performanţă internă a moldovenilor în prima ligă este locul secund, ocupat de două ori (2008 şi 2009).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”