INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

Cristian Ianu a marcat un gol în amicalul cu Lazio. FC Lucerna - Lazio a fost 1-5

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 iulie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 20 iulie 2011 22:34

Atacantul Cristian Ianu a marcat unicul gol al echipei FC Lucerna în partida amicală pierdută, miercuri, la Auronzo di Cadore, scor 1-5 (1-2), în faţa formaţiei Lazio Roma, informează site-ul oficial al grupării elveţiene.

Ianu, care a jucat până în minutul 57, a înscris cu un minut înainte de pauză.  Golurile italienilor au fost marcate de Zarate '4, '28, D. Cisse '75, Klose '82 şi Mauri '90.

Fundaşul Ştefan Radu nu a jucat la Lazio Roma, internaţionalul român resimţind dureri la coapsa dreaptă.

Dacă elveţienii au început deja noul sezon şi s-au instalat pe primul loc după victoria cu 3-0 în faţa celor de la Xamax, SS Lazio se află încă în pregătiri.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali a scos azi 900.000 de euro din buzunar: „Am închis-o cu el, gata!”
FCSB a luat decizia în cazul lui Târnovanu! Ce se întâmplă cu portarul după gafa din meciul cu Petrolul
Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist străin care a jucat în România: „Era altă categorie”

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură