FOTBAL  »  Superliga  »  DACIA CHIŞINĂU - DINAMO 2-1

Liderul din România a fost răpus de campioana Moldovei » Dacia Chişinău - Dinamo 2-1

Rus şi colegii săi au pierdut amicalul cu Dacia Chişinău, 1-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 12 noiembrie 2011 18:57

Dinamo a pierdut amicalul cu Dacia Chişinău, 1-2. Golurile au fost marcate de Dedov(22), Orbu(90+1) din penalty, şi Stănescu(90+3).

Dacia, locul 2 în Moldova în acest moment, a reuşit să scoată în evidenţă slăbiciunile din apărarea dinamoviştilor. Dedov a deschis scorul cu un şut puternic din interiorul careului(22). Moţi şi Scarlatache s-au întrecut în gafe, evidenţiindu-i pe Dedov sau Pavlov, care au fost adevărate pericole pentru poarta lui Curcă.

În finalul meciului, Nechaev a fost faultat în careu de Moţi şi Orbu a majorat scorul din penalty. În minutul 90+3, Stănescu a marcat singurul gol al "cîinilor", reluînd în poartă din 7 metri.

Liviu Ciobotariu a decis să înceapă cu următorul "11":

Curcă - Scarlatache, Grigore, Moţi, Pulhac - Rus, Pătraşcu, C. Munteanu - Niculae, Dănciulescu, Ganea

Rezerve: Manyur, Cazacu, R. Stănescu, Albert, Burnea, Bitez, Ţucudean

DACIA CHIŞINĂU: Matiughin - Celio dos Santos, Ilescu, Atanackovic, Dimovschi - Mihaliov, Onica, Cojocari, Dedov - Krkotic, Pavlov
Rezerve: Cerga, Orbu, Tumbasevic, Alomerovic, Nechaev, De Araujo, Popovici, Cociuc, Ismailov

LIVETEXT

Min 1 - A început meciul
Min 4 - Pavlov şutează slab spre poarta lui Curcă
Min 6- Pavlov scapă singur şi înscrie, dar este surprins în ofsaid
Min 12 - Niculae este deposedat în careu şi rămîne întins pe gazon, acuzînd o accidentare
Min 15 - Mihaliov centrează în faţa porţii, Curcă iese şi reţine
Min 17 - Dedov şutează spre poarta lui Curcă, mingea este deviată în corner
Min 22 - Gol Dacia! 1-0. Dedov deschide scorul cu un şut puternic la colţul lung
Min 25 - Dănciulescu obţine o lovitură liberă la marginea careului de 16 metri
Min 26 - C. Munteanu îi aşază mingea lui Pătraşcu şi acesta şutează foarte slab pe lîngă poartă
Min 31 - C. Munteanu centrează în careu, Ilescu dgajează departe de poarta Daciei
Min 35 - Niculae şutează puternic de la distanţă, Matiughin respinge
Min 36 - Moţi greşeşte şi-i dă şansa lui Dedov să trimită pe poartă, Curcă respinge în corner
Min 40 - Grigore trimite de la distanţă mult pe lîngă poartă
Min 41 - Dedov îl întoarce pe Scarlatache şi şutează în blocajul lui Curcă
Min 43 - Rus centrează în faţa porţii pentru Dănciulescu, Matiughin iese şi reţine

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”