FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - SPORTUL 1-3

"Cîinii" au pierdut ruşinos şi au picat pe 2 » Dinamo - Sportul 1-3

Dinamo - Sportul. foto: Raed Krishan +16   FOTO
Dinamo - Sportul. foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 martie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 17 martie 2012 23:24

Dinamo a pierdut pe teren propriu cu Sportul, 1-3. Niculae a deschis scorul în minutul 2, iar Nistor(15), Ferfelea(32) şi Lazăr(81) au marcat pentru "stundenţi"

Dinamo a fost condusă la pauză de Sportul, 1-2. "Cîinii" au început în forţă, şutul lui Dănciulescu de la marginea careului a fost deviat de Niculae în poartă(2). Sportul a revenit spectaculos. Nistor a egalat cu capul în minutul 15, iar mingea trimisă de Ferfelea din lovitură liberă a fost scăpată în poartă de Bălgrădean(32).

Sportul a început mai bine repriza secundă. Lazăr şi Ferfelea s-au jucat cu fundaşii dinamovişti şi anunţau dezastrul în Ştefan cel Mare. "Cîinii" au ieşit din corzi, iar Niculae, C. Munteanu(bară de la 25 de metri) şi Platini au trecut pe lîngă egalare.

Valentin Lazăr a dat lovitura de graţie în minutul 81, cînd l-a învins pe Bălgrădean cu un şut la colţul lung.

Dinamo a suferit o înfrîngere dureroasă şi a pierdut primul loc.

CITEŞTE AICI LIVETEXTUL MECIULUI!

Echipe de start

Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Grigore, Moţi, Pulhac - Strătilă, D. Stoica, C. Munteanu, Platini - Dănciulescu, Niculae

Rezerve: Naumovski, Scarlatache, Bucşă, Tameş, Curtean, Ţucudean, Alexe

Sportul: C. Lungu - D. Lung, Cioranu, Ghinga, I. Şerban - Ferfelea, A. Lungu, Novac, V. Lazăr -  C. Nistor, L. Dobre
Rezerve: Ormenişan, Ciobanu, Curelea, R. Popa, Cr. Ciubotariu

Arbitru: Cristi Balaj
Asistenţi: Stoianov, Dimancea

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Scene ireale la derby-ul Serbiei! Antrenorul lui Partizan a fost rănit de ultrași, după umilința cu Steaua Roșie » A venit la conferință bandajat, a plâns și și-a dat demisia: „Cui m-am vândut eu?!”
Politică sau fotbal? Gigi Becali face un pas strategic: „Gata, dau FCSB, la revedere!”
Andrei Rațiu a intrat direct pe lista unui colos din Europa! » Marca anunță: „Vallecano ar încasa 10 milioane de euro la transfer”
Stranieri

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură