FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - RAPID 0-1

Copos nu mai vrea arbitri străini: ”Ai noştri sînt mai corecţi”

Astra - Rapid 0-1 foto: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 mai 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 02 mai 2012 23:26

George Copos a vorbit despre victoria pe care echipa sa a obţinut în deplasare, cu Astra Ploieşti, scor 1-0, comentînd şi despre prestaţia arbitrilor din ultimele etape.

Citeşte şi: VIDEO » Rapid învinge cu 1-0 la Astra şi urcă pe 2. Gol de kinogramă Grigore

Dacă mă gîndesc acum ce am păţit cu Dinamo, Steaua şi cu Braşov... Avem arbitrii români mai buni, mai corecţi. Nu mai vrem arbitri străini. A fost un meci foarte tare, un meci foarte bun. Nu ne interesează primul loc, ne interesează să cîştigăm toate partidele pînă la finalul campionatului”, a declarat George Copos la GSP TV.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”