FOTBAL  »  AMICALE  »  CANTONAMENT ÎN AUSTRIA

FC Botoșani a învins vicecampioana Albaniei » Gol pentru o nouă achiziție a moldovenilor

Articol de - Publicat duminica, 21 iunie 2015 13:52

FC Botoșani s-a impus cu scorul de 2-1 în cel de-al treilea meci amical disputat în Austria, în fața vicecampioanei Albaniei, FK Kukesi.

Botoșănenii au condus la pauză cu scorul de 2-0, după golurile marcate de noul atacant germano-albanez, Mergin Neziri, și de Attila Hadnagy. FC Botoșani a deschis scorul în minutul 20, atunci cînd fundașul Dimitrov a centrat perfect în careu, iar Neziri a marcat cu o lovitura de cap.

Peste 10 minute schema s-a repetat, însă pe partea stîngă, atunci cînd Acsinte a centrat în careu, iar Hadnagy a reluat și el cu capul.

În repriza a doua albanezii au redus din diferență, însă nu au mai reușit să egaleze. FC Botoșani a bifat prima victorie din Austria, după două înfrîngeri. Elevii lui Leo Grozavu vor mai susține încă două meciuri amicale, cu FC Krasnodar (miercuri) și cu Șahtior Donețk (joi).

Elias Charalambous mai vrea un jucător la FCSB: „Îl cunosc, e bun”

Superliga 2024-2025, programul complet » FCSB - U Cluj, CFR - Dinamo, UTA - Rapid în prima etapă! + Când se joacă „Derby de România”

Record ALL-TIME pe GSP în luna iunie: 5,75 milioane de utilizatori și-au luat informațiile din Gazeta Sporturilor! Vă mulțumim!