FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL

VIDEO Au viitor! Supergol marcat de juniorii lui Hagi

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 aprilie 2016 13:36

Juniorii U19 ai formaţiei FC Viitorul au învins, sâmbătă, scor 3-0, pe Ceahlăul Piatra Neamţ, în etapa a 16-a a campionatului U19 Elită.

Mihai Ene a deschis scorul în minutul 51 din penalty, însă reușita meciului i-a aparținut lui Adrian Vîlcea. Fotbalistul Viitorului a șutat direct la încheietura barelor din colțul careului lateral dreapta, în minutul 56.

Scorul final a fost stabilit de Radu Gheorghe, cu 11 minute înainte de final, după ce a primit o pasă neașteptată în careu.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Don Juan să nu-mi dea mie lecții!” » Dorinel Munteanu nu se dezice și le dă o replică tăioasă analiștilor care l-au criticat pentru incidentul cu Maftei: „Doar atât îi spun lui Vochin!”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”