FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - STEAUA 1-3

VIDEO Castele de nisip » Şi experimentală, şi norocoasă, şi cu fotbalişti de mare calitate, Steaua lui Reghe a pus la pământ echipa copilăroasă a "Regelui", 3-1

Articol de - Publicat luni, 01 august 2016 00:00

Jumătate de oră, aseară, a fost meci de vacanţă. Hagi se auzea clar când dădea indicaţii, iar monotonia partidei a fost spartă doar de dialogurile amuzant-inutile între Tamaş şi hâtrii de la tribuna a doua.

Ironii, Gabi chiar a dat mâna cu un spectator care-l înjura, s-a mai băgat şi Bourceanu, să-l tempereze, vorba vine, pe colegul său, rămânând apoi tocmai el să se împungă cu spectatorii. Partida estivală s-a încheiat cu golul lui Tudorie (29), care i-a curentat pe elevii lui Hagi, veniţi cu tolba plină din Belgia.

Click aici pentru VIDEO!

Briza mării

Faza care a oferit energie meciului a fost frumoasă: Bourceanu, lăudărosul din faţa spectatorilor, a pasat perfect pentru pătrunderea lui Aganovici, Ioan Filip a fost depăşit, iar Râmniceanu a avut lanţul scurt, i-a permis lui Tudorie să fie eficient. De aici, a început partida. Viitorul n-a acuzat nici neeliminarea lui Momcilovici (16), nici golul anulat corect lui Răzvan Marin (32), după o neglijenţă a lui Florin Tănase, fault asupra lui Momcilovici. A intrat în scenă şi Cojocaru, doar că Aurelian Chiţu (35) n-a profitat de ieşirea lui greşită. Jucătorul care marca în ultima victorie a Viitorului contra Stelei a punctat, în minutul 41, fiind letal din zonă centrală.

Mângâiaţi de şansă, fotbalişti în ofensivă

Partida a devenit picantă, Ţâru scapă și el de cartonaşul roşu prin bunăvoiţa arbitrului. Steaua într-o formulă inedită, cu o bancă de rezerve mai interesantă decât titularii, contra Viitorul care căuta să scape de coşmarul înfrângerilor pe bandă rulantă cu roş-albaştrii. Reghe a schimbat partitura în repriza secundă, a introdus şi norocul pe lângă cele trei modificări. Benzar (51) a zguduit bara, Cojocaru dormea. Carp (53) a reluat spectaculos cu capul, iar transversală, Cojo era la seminţe. Scăpaţi doar cu sperietura, steliştii au apăsat acceleraţia: Stanciu a produs o minge pentru Tudorie, ce a debusolat apărarea lui Hagi, iar Popa a definitivat opera.

10 negru

Hamroun a făcut pace cu Tamaş, fundaşul chiar l-a alimentat cu pase, dar algerianul a preluat conflictul colegului cu aceiaşi fani, care i-au strigat "bomba" şi "ISIS" mijlocaşului care i-a invitat la discuţii neortodoxe pe cei ce-l apostrofau. Stanciu (89) a dat lovitura finală, un nou eşec pentru Hagi. Un 10 negru pentru "Rege", care nu mai ştie ce înseamnă nici remiza contra Stelei.

10 victoriiconsecutive are Steaua contra Viitorului în toate competiţiile, golaveraj 24-3! Echipa lui Hagi n-a mai învins din mai 2013, 5-2 în Ghencea

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”