INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Tănase, gol incredibil pentru Karabukspor » Latovlevici a oferit o pasă decisivă

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 septembrie 2016 21:59

Cristi Tănase a marcat un gol spectaculos în victoria obţinută de Karabukspor, 3-2 pe teren propriu cu Antalyaspor, iar Iasmin Latovlevici a dat o pasă decisivă.

Tănase a deschis scorul pentru Karabukspor, în minutul 54, cu un şut imparabil de la marginea careului de 16 metri.

Antalyaspor a egalat în minutul 77, însă dubla lui Traore i-a readus în avantaj pe cei de la Karabukspor. La primul gol al lui Traore, înscris în minutul 80,  Latovlevici a fost cel care a pasat decisiv.

Antalyaspor a mai punctat o dată prin Kadah, în al doilea minut de prelungire, dar formaţia la care evoluează cei doi fotbalişti români s-a impus în cele din urmă cu 3-2.

Karabukspor ocupă locul cinci în prima ligă din Turcia, cu şase puncte după patru meciuri.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
O echipa de tradiție din România renaște » Anunțul fostului patron: „O să revenim foarte curând!”
Fotbal
E în cărți să semneze un nou contract, dar patronul îl face praf: „Scapă caii de sub control!” + Episod neștiut din Austria: „M-a pus pe gânduri”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”