FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Poli Iasi - Gloria Arad 2-1

Articol de - Publicat joi, 31 ianuarie 2008 00:00

Poli Iasi a castigat ultima partida a turneului din vestul tarii, scor 2-1 in compania echipei Gloria Arad, din seria a 3-a. S-au jucat doua reprize a cate 50 de minute. Pentru moldoveni au inscris Polo('14) si L. Munteanu ('60). De cealalta parte, aradenii au marcat in ultimul minut.

Poli Iasi a inceput partida cu: Balan - Buta, Ciobanu, Ilie, Kalai - Miclea, Milea, Tincu, Naidin, Paruolo - Polo.
Pe durata partidei au mai intrat: Marc, Balba, Homei, Onut, Munteanu, Ad. Toma, A. Cristea, Straton, Sfarlea, Bersnjak, Palimaru, Batglia si Adorni.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat