SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS

Emma Răducanu, eliminată de la Roland Garros » A câștigat primul set, dar a mai luat, ulterior, doar două game-uri

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 mai 2022 15:33 / Actualizat miercuri, 25 mai 2022 16:32

Emma Răducanu (19 ani, 12 WTA) a fost eliminată în turul 2 de la Roland Garros, fiind învinsă de bielorusa Aliaksandra Sasnovich (47 WTA, 28 de ani).

La capătul unui meci care a durat 2 ore și 6 minute, Emma Răducanu a pierdut în 3 seturi, scor 6-3, 1-6, 1-6.

Șocant! Halep cade după setul 1 și este eliminată de o necunoscută în turul 2 la Roland Garros! Contraperformanță egalată după 7 ani
ROLAND GARROS

Emma Răducanu, eliminată de la Roland Garros

La prima prezența la Roland Garros, Emma Răducanu nu a putut trece de turul 2, deși pornea cu prima șansă și a început foarte bine meciul.

În primul set, Emma s-a impus după ce a reușit două break-uri, la 2-2 și 3-5, câștigând lejer setul.

Ulterior, Emma a căzut incredibil, iar în următoarele două seturi a mai câștigat doar două game-uri. În setul secund, Sasnovich a început tare și a condus cu 4-0. Emma a luat un game, dar bielorusa s-a impus în set cu 6-1.

În setul secund, tot Sasnovich a dominat jocul. De la scorul de 1-1, Emma Răducanu nu a mai putut rezistat. A ceda două break-uri, a pierdut setul tot cu 6-1 și a fost eliminată din competiție.

În turul 3, pentru Sasnovich urmează un duel cu nemțoaica Angelique Kerber (34 de ani, 17 WTA).

VIDEO Ion Țiriac despre Simona Halep: „Pe ea nu o ține fizicul cât o ține creierul”

Citește mai multe știri din tenis:

Fostul #5 ATP și-a luat rămas bun de la tenis în lacrimi, pe centralul de la Roland Garros » Bornele unei cariere remarcabile

Stefanos Tsitsipas, meci maraton în turul 1 la Roland Garros » S-a calificat după ce a revenit de la 0-2 la seturi

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”