FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  VOLUNTARI - DINAMO

Pierdere grea pentru Dinamo: a ieșit urlând de durere la Voluntari, după doar 13 minute!

Abdallah, urlând de durere la schimbare

Articol de - Publicat miercuri, 28 august 2024 19:40 / Actualizat miercuri, 28 august 2024 19:41

Dinamo a pierdut încă un titular, pe Hakim Abdallah, după numai 13 minute de joc în partida de Cupă cu FC Voluntari. Atacantul malgaș a căzut rău, pe umăr, și nu a putut continua meciul, ieșind de pe teren în urlete de durere.

La Voluntari, în play-off-ul Cupei României Betano, duelul decisiv pentru calificarea în grupele competiției, Zeljko Kopic a trimis pe teren „11-le” standard.

După numai 13 minute de joc, unul dintre oamenii lui de bază s-a rupt. Este vorba despre atacantul Hakim Abdallah.

Malgașul a încercat să treacă de Ionuț Andreș, dar stoperul ilfovenilor l-a împiedicat, după ce lovise și mingea. Abdallah a căzut rău, pe umărul drept, și nu a putut continua partida, în ciuda intervenției medicilor lui Dinamo.

Așa a căzut Hakim Abdallah după intervenția lui Andreș

Pierdere grea pentru Dinamo: Hakim Abdallah a ieșit urlând de durere, după doar 13 minute!

În timp ce medicii îi acordau primele îngrijiri, Abdallah mușca din tricou, grimasele lui fiind sugestive: durerea era apăsătoare. A părăsit terenul abia în minutul 16, pe picioarele lui, cu mâna stângă la umărul drept, cel afectat. Camerele TV l-au surprins urlând de durere.

Locul lui Hakim Abdallah a fost luat de Adrian Caragea. Malgașul începuse foarte bine sezonul, cu gol în primele două etape, la 2-3 cu CFR Cluj și 4-1 cu Petrolul. El se mai laudă cu 3 pase decisive, cea mai recentă chiar în ultima etapă de campionat, la 2-1 cu Universitatea Craiova.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis azi » Primele informații oferite de un apropiat al „Eroului de la Sevilla”
Stiri extrasport
Becali, nevoit să plătească o sumă uriașă: „Trebuie să scot banii ăștia”
Europa League
Intră CFR Cluj în insolvență? » Ioan Varga are datorii de peste 60 de milioane de euro pe care trebuia să le achite de 6 ani!

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”