FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL

EXCLUSIV Explicație halucinantă pentru gafa lui Târnovanu: „De asta s-a întors ghinionul împotriva lui!”

Petrolul a dat lovitura în prelungirile meciului cu FCSB // foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 22 septembrie 2024, 10:11 / Actualizat duminica, 22 septembrie 2024 10:30

Narcis Răducan (49 de ani), fostul directorul sportiv de la FCSB, a vorbit la GSP Live despre meciul dintre echipa roș-albastră și Petrolul, scor 1-1.

Meciul dintre FCSB și Petrolul s-a încheiat cu scorul de 1-1. Bucureștenii au condus încă din minutul 3 partida, iar prahovenii au egalat în minutul 90+4.

Acesta a fost ultimul meci pentru FCSB pe Stadionul Steaua, din acest sezon, „roș-albaștrii” revin pe Arena Națională.

Narcis Răducan, după FCSB - Petrolul: „Meciul a fost influențat de gazon”

Narcis Răducan

Narcis Răducan a declarat la GSP Live că Târnovanu a tras foarte mult de timp în ultimele minute, iar din această cauză ghinionul i s-a întors și a comis gafa de la golul oaspeților. În același timp, fostul fotbalist a dezvăluit că îl consideră pe Ștefan cel mai bun portar român.

Fostul directorul sportiv de la FCSB s-a plâns de starea gazonului din Ghencea.

„Am fost la stadion, cu copilul meu. Sincer, meciul mi s-a părut că a fost slab calitativ, influentat de gazon, multe cartonașe galbene, doar 2 goluri, slăbuț. Eu chiar cred că a contat mult gazonul, sunt și astfel de meciuri, în campionat.

Petrolul și-a îndeplinit obiectivul și a făcut un egal, ar fi trebuit să aibă mai multe ocazii, dar asta este, sperăm să avem meciuri mai bune în celelalte etape.

A încercat să tragă mult de timp în ultimele minute (n.r. - Târnovanu), s-a întors ghinionul împotriva lui. E normal să îți vezi obiectivul, dar cred că a exagerat puțin cu tragerea de timp, e totuși portar de națională, are un statut. Eu îl consider cel mai bun portar român, îmi place foarte mult de el,

VIDEO Narcis Răducan a intervenit la GSP Live după FCSB - Petrolul 1-1: „Meciul a fost destul de slab, influențat și de calitatea gazonului”

E un procent mare o mutare tactică, au rămas un un om mai puțin și au încarcă să joace oameni care se descurca și la mijlocul terenului. La Bîrligea poate fi și că a venit și nu a marcat din prima. El are nevoie de jucătorul echipei, sunt jucători care depind de jocul echipei, dacă jocul echipei va funcționa va da și el goluri.

Petrolul a băgat mulți tineri și e de apreciat antrenorul. Chestia asta te ajută pentru că cei tineri întră cu curaj. La FCSB nu mi se pare că a fost ceva greșit la schimbări, pentru că au intrat cei care pot intra la fiecare partidă”, a declarat Narcis Răducan, la GSP Live.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”