FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - BUZĂU

Ciobotariu, exploziv după Botoșani - Buzău: „Este inadmisibil ce am făcut, nu e normal”

Liviu Ciobotariu / Foto: Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 20 septembrie 2024, 20:35 / Actualizat vineri, 20 septembrie 2024 20:53

Liviu Ciobotariu, antrenorul de la FC Botoșani, a fost extrem de incisiv la flas-interviu, imediat după remiza cu Gloria Buzău, scor 3-3.

Ciobotariu e nemulțumit că echipa lui a luat iar gol după minutul 90. Ișfan a egalat pentru Buzău în minutul 90+1, cu un șut superb de la 16 metri.

Botoșani a primit două goluri de la Petrolul în prelungiri, în runda #8 din Superliga, scor 0-2. Iar de la Sepsi a scos mingea din poartă de 3 ori, inclusiv în minutul 87.

Liviu Ciobotariu: „E inadmisibil să luăm mereu gol în prelungiri”

„Am luat iar gol după minutul 90. Am și condus cu 2-1. Echipa a avut tresărire de orgoliu. Am fost conduși la pauză, am reușit să întoarcem scorul. Am crezut în victorie, am marcat, dar a venit acea fază care ne-a tăiat elanul, golul din minutul 91. E o situație grea, eu sunt responsabil de tot ce se întâmplă aici.

Va trebui să lucrăm mult la ceea ce înseamnă defensivă. E inadmisibil să primești gol după minutul 90 în al treilea meci. Nu e normal, trebuie să muncim mai mult. Echipa are potențial, dar facem niște cadouri copilărești.

Primul gol putea fi evitat, al doilea a fost autogol, la al treilea am băgat noi mingea în teren în loc să o dăm afară. Poate e o teamă de rezultat, nu de lipsă de concentrare.

Poate le-a fost teamă, s-au pierdut cu firea. Eu trebuie să mă ocup de asta. Ca plusuri, am avut o posesie bună, am fost net peste adversari ca ocazii de gol și șuturi la poartă. Trebuie să fim mai responsabili pe faza defensivă”, a declarat Liviu Ciobotariu, la Prima Sport 1.

FC Botoșani e penultima în Superliga, cu 7 puncte în 9 meciuri jucate. Moldovenii au o restanță de disputat, cu FCSB.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid
MM Stoica, uluit după meciul din Superliga: „Parcă m-am uitat la Bundesliga”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”