FOTBAL  »  LIGA 3  »  PETROLUL II

Din tată în fiu » Ştefan Rădulescu a debutat în Liga a III-a, la 14 ani, cu tricoul lui Lukas Zima!

Ștefan Rădulescu, în dreapta // Foto: Academia Petrolul

Articol de - Publicat vineri, 20 septembrie 2024, 21:06 / Actualizat vineri, 20 septembrie 2024 21:50

Petrolul a rămas, în acest sezon, una dintre puţinele formaţii din Superligă care are şi o garnitură secundă înscrisă în Liga a III-a.

Cu Dinu Todoran pe banca tehnică, „lupii galbeni” au terminat la egalitate, 1-1, astăzi, cu CS Păuleşti, în etapa a IV-a din noul sezon.

Ștefan Rădulescu, între buturi la 14 ani!

Petrolul s-a bazat, în prima repriză a jocului, ca portar, pe Raul Bălbărău, goalkeeper care face parte din lotul primei echipe. Accidentarea acestuia, la pauză, l-a adus între buturi, în actul secund, pe internaţionalul U15 Ştefan Rădulescu, în vârstă de doar 14 ani, fiul unui fost important portar, Florentin Rădulescu!

Pe parcursul reprizei secunde acesta a avut câteva intervenţii salutare care au păstrat, la capătul celor 90 de minute, tabela de marcaj la configuraţia de 1-1.

FCSB, stadion gol și cu Petrolul? » Apelul lui Mihai Stoica: „6 motive pentru a fi prezent”
FCSB

Romario Pires, căpitanul Păuleştiului

CS Păuleşti l-a avut în teren, pe tot parcursul jocului, pe mijlocaşul Romario Pires. Experimentatul mijlocaş a avut o prestaţie solidă care a contribuit, substanţial, la primul punct cules de formaţia antrenată de Florin Pripu pe teren străin în acest sezon.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid
MM Stoica, uluit după meciul din Superliga: „Parcă m-am uitat la Bundesliga”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”