INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAGLIARI

Răzvan Marin, titular împotriva revelației din Serie A » Cagliari a pierdut și e într-o situație critică

Răzvan Marin (27 de ani) a fost titular pentru Cagliari în meciul cu Empoli, scor 0-2, în etapa #5 din Serie A/ foto Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 20 septembrie 2024, 21:09 / Actualizat vineri, 20 septembrie 2024 21:45

Răzvan Marin (27 de ani) a fost titular pentru Cagliari în meciul cu Empoli, scor 0-2, în etapa #5 din Serie A.

Empoli continuă startul fantastic de sezon, fără înfrângere în campionat. Fosta echipă a lui Răzvan Marin e neînvinsă în Serie A, are două victorii și 3 remize. A urcat momentan pe locul 3 după victoria cu Cagliari.

Cagliari, start dezastruos de sezon, cu Răzvan Marin titular

Situația e total diferită pentru actuala echipă a lui Marin. Revenit la Cagliari după împrumutul la Empoli, mijlocașul român e titular în acest sezon în care Cagliari se descurcă groaznic.

După eșecul cu Empoli a rămas cu două puncte și e pe penultimul loc. Poate termina chiar ultima la finalul etapei, dacă Venezia câștigă cu Genoa. Cagliari are doar două puncte și a marcat un singur gol în Serie A, primind 8.

Răzvan Marin a fost titular pentru Cagliari în toate cele 5 etape disputate în Serie A până acum. În primele 3 a fost integralist, în a patra, la 0-4 cu Napoli, a fost scos în minutul 77, iar cu Empoli a stat pe teren 71 de minute.

Cifrele lui Răzvan Marin cu Empoli

Cu Empoli, Marin a atins de 60 de ori mingea, a trimis 32 de pase corecte din cele 37 încercate și a trimis două pase cheie, prin care a creat pericol în carueul advers, potrivi sofascore.

Mijlocașul român a câștigat 7 dintre cele 12 dueluri individuale în care a fost implicate la nivelul gazonului și le-a pierdut pe cele două aeriene în care a fost implicat. În total a reușit 5 tacklinguri și o intercepție în cele 71 de minute jucate. Marina a pierdut mingea de 13 ori și a tras un șut pe lângă poartă.

Clasamentul din Serie A

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid
MM Stoica, uluit după meciul din Superliga: „Parcă m-am uitat la Bundesliga”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”