FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL

VIDEO Adrian Șut, nemulțumit de arbitrajul de la FCSB - Petrolul: „Cred că nici nu s-a verificat”

FCSB - Petrolul // FOTO: Cristi Preda ( GSP)

Articol de , , - Publicat duminica, 22 septembrie 2024, 12:54 / Actualizat duminica, 22 septembrie 2024 13:28

Adrian Șut (25 de ani), mijlocașul de la FCSB, nu a fost mulțumit de arbitrajul partidei cu Petrolul, scor 1-1.

Meciul dintre FCSB și Petrolul, din etapa cu numărul 10 a Superligii, s-a încheiat cu scorul de 1-1. Echipa lui Becali a marcat în minutul 3, iar ploieștenii au egalt în minutul 90+4.

FCSB a cerut să fie anulat golul după ce Bempah l-a faultat pe Târnovanu chiar la vaza golului. Arbitrul Rareș Vidican a ales să nu anuleze golul.

Adrian Șut critică arbitrajul după FCSB - Petrolul

Adrian Șut consideră că faza nici nu a fost analizată la VAR. Mijlocașul a vorbit și despre rezultatele FCSB-ului care nu sunt prea bune în Superliga.

”Cred că nu sunt prea multe de spus. Să zicem că poate la mine nu se putea da fault, dar la Târnovanu se putea să dea fault. Cred că nici nu s-a verificat. Nu pot să zic mai mult.

Cred că putem pune rezultatul greșit din seara asta pe baza neşansei. Până la eliminare noi am controlat partida fără nici o problemă. Acel gol a venit de nicăieri. Suntem îngrijorați că nu câștigăm, dar cred că jucăm bin deși vor veni și victoriile.

Nu putem să vorbim despre o criză, sunt rezultate care nu sunt pozitive. De mâine începem pregătirea pentru Europa.

A fost gazon foarte rău, dar acum ne bucurăm că o să revenim pe Arena Naţională. O să fie o partidă grea, trebuie să începem bine, să câştigăm, dar în Europa nu sunt meciuri uşoare”, a declarat Şut, după meci.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”