INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID

Cum vrea PSG să se răzbune pe Real pentru plecarea lui Kylian Mbappe la Madrid

Bryan Bugarin, talentul Realului, era vizat de PSG / Foto: Imago
Bryan Bugarin, talentul Realului, era vizat de PSG / Foto: Imago

Articol de - Publicat joi, 20 martie 2025 09:15 / Actualizat joi, 20 martie 2025 09:15

Cotidianul Marca scrie că PSG vânează mai multe dintre talentele Academiei lui Real Madrid. Campioana Europei a reușit să-l „securizeze” pe unul dintre jucătorii curtați de francezi.

Este cunoscut faptul că Kylian Mbappe s-a transferat cu scandal de la PSG la Real Madrid, vara trecută. Patronul parizienilor, Nasser Al-Khelaifi, nu l-a iertat pentru faptul că a plecat gratis și a refuzat să-i plătească primele și bonusurile din contract, în total 55 de milioane de euro, bani pentru care jucătorul a apelat la instanță!

Cotidianul madrilen Marca scrie acum că Al-Khelaifi încearcă să se răzbune și pe Real Madrid. „La Valdebebas (n.r. - centrul de pregătire al Realului) sunt conștienți de mișcările unor terți, reprezentanți ai PSG-ului, în jurul unora dintre principalii jucători ai echipei de tineret”.

Marca: „Mișcările lui PSG sunt cunoscute de directorii lui Real Madrid”

Aceștia ar acționa pe principiul că „cea mai bună modalitate de a lăsa în urmă ceea ce s-a întâmplat cu internaționalul francez (n.r. - Kylian Mbappe) este să i-o plătească lui Real Madrid . Și o fac, explorând posibilitatea de a lua una dintre bijuteriile Academiei blanca. Mulți jucători de tineret au fost văzuți evoluând la prima echipă, iar unii dintre ei le-au lăsat o impresie grozavă antrenorului Carlo Ancelotti și staff-ului său”.

Marca dezvăluie că „mișcările echipei franceze în jurul La Fábrica s-au simțit și au declanșat alarma. Sunt câțiva jucători din echipa de tineret care sunt curtați de antrenorii PSG , mișcări care sunt cunoscute de directorii lui Real Madrid”. Și dă exemplul lui Bryan Bugarin.

Etapa ,

PSG l-ar fi vizat pe Bryan Bugarin, dar Real Madrid i-a făcut prompt un contract profesionist

Bugarin, 16 ani, a strălucit la turneul „Al Kass”, desfășurat recent la Doha, unul dintre evenimentele obligatorii pentru cele mai bune echipe de tineret din lume. Real a câștigat acolo trofeul, într-o finală cu PSG, iar el a fost desemnat „jucătorul turneului”.

Al Khelaifi a coborât la vestiare pentru a-i felicita pe jucătorii ambelor echipe, dar Madridul s-a mișcat repede și imediat a încheiat cu Bryan Bugarin un contract profesionst.

Clasamentul în LaLiga

 EchipaMVEÎGolaverajFormaPct

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

„Ce am văzut în apă în dreptul Muntelui Athos... nu există!” » Un român înotător de cursă lungă, povești incredibile: „Simțeam că ceva nu e în regulă, dar când am ridicat capul am amuțit”

Caz șocant în voleiul feminin din România! Antrenorul secund al vicecampioanei, dat afară pentru că le trimitea materiale pornografice junioarelor din cadrul clubului


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Close