FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

3 nume surpriză pe lista Stelei » Campioana transferă din Liga a 2-a

Articol de GSP - Publicat luni, 26 octombrie 2015 13:06

Înaintea meciul de ieri, dintre Steaua şi Pandurii, 1-1, Gigi Becali a anunţat că în această iarnă va aduce 20 de jucători români la echipă.

"În iarnă mai cumpăr 20 de jucători și apoi fac o selecție între ei. Aleg doar trei. Pe restul îi dau afară!", a spus Becali.

Trei jucători foarte tineri sînt aproape de o părăsi pe Ceahlăul pentru a semna cu Steaua în această iarnă, potrivit zch.ro. Este vorba despre:

În schimbul celor 3, formația campioană va achita 50.000 de euro și va stinge o datorie mai veche a moldovenilor în valoare de 100.000 de euro. Ceahlăul, retrogradată în vară din Liga 1, ocupă acum ultimul loc în eșalonul secund, cu 7 înfrîngeri în 9 etape.

1.450.000 €este cota totală a celor trei jucători, potrivit transfermarkt.de

"Avem deja jucători pe care i-am urmărit și sper să îi aducem în iarnă. Pentru moment, ne-am orientat spre jucători români", spunea recent Nicolae Dică, antrenorul secund al Stelei.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
OUT de la FCSB? » Jucătorul dispărut din echipa roș-albaștrilor nu mai intră în planurile lui Becali
Superliga
OUT de la FCSB? » Jucătorul dispărut din echipa roș-albaștrilor nu mai intră în planurile lui Becali
Tatăl lui Mihai Popescu, detalii savuroase despre fiul său înainte de Rangers - FCSB: „Voiai să-i batem pe ăștia?!”
Europa League
Tatăl lui Mihai Popescu, detalii savuroase despre fiul său înainte de Rangers - FCSB: „Voiai să-i batem pe ăștia?!”
Leo Messi, încredere totală într-o româncă! I-a dat pe mână tot imperiul lui imobiliar: „Lucrăm de peste 12 ani” » Vânzări de 530 de milioane de euro!
Campionate
Leo Messi, încredere totală într-o româncă! I-a dat pe mână tot imperiul lui imobiliar: „Lucrăm de peste 12 ani” » Vânzări de 530 de milioane de euro!

„Înotam, iar bătăile inimii răsunau ca un motor surd: eu sunt, eu sunt, eu sunt” » Povestea răscolitoare a scriitoarei Sylvia Plath și a singurului ei sprijin într-o luptă teribilă: „Abia îmi țin capul deasupra apei”

Drăgușin la Inter? Schimbul pe care nerazzurrii îl pun la cale cu Tottenham


Comentarii (65)
1615275382087697
Yuri Firsov  •  27 Octombrie 2015, 07:57

daca astia 3 fac parte din cele 20 de transferuri trambitate de GEGEL atunci sa aduca 1000 de *** si tot nu gaseste unul de STEAUA!!!dar *** de GEGEL in afara sa se laude si sa spuna numai prostii nu stie nimic!!!***!!!!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

manty_one
manty_one  •  27 Octombrie 2015, 02:42
Postat de fangigi pe 26 Octombrie 2015, 23:16

Cu Chitosca si Popadiuc va fi o joaca accederea in grupele uefalig la anu!;)

cu vedete precum Robuste,Raciuciu,Embalo si Moke va fi o joaca sa ajungeti in liga 3-a!.))))) bye,bye ***!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

fangigi
fangigi  •  26 Octombrie 2015, 23:16

Cu Chitosca si Popadiuc va fi o joaca accederea in grupele uefalig la anu!;)

Vezi toate comentariile (65)
Comentează
Close