FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

S-a aflat când va reveni Marius Ștefănescu în primul „11” la FCSB: „Se va descătușa până la urmă”

Marius Ștefănescu / Foto: Raed Krishan GSP

Articol de - Publicat luni, 16 septembrie 2024 18:41 / Actualizat luni, 16 septembrie 2024 20:55

Gigi Becali (66 de ani), patronul de la FCSB, a anunțat când va reveni Marius Ștefănescu (26 de ani) în echipa de start.

Marius Ștefănescu a fost rezervă neutilizată în remiza cu CFR Cluj de duminică seară, scor 2-2.

Gigi Becali a anunțat când va reveni Marius Ștefănescu în primul „11”: „Se va descătușa până la urmă”

O să apuce și el, prin repriza a doua. Până când demonstrează. Când dă un gol, următorul meci e titular! Eu cred că Ștefănescu se va descătușa până la urmă. La Steaua (n.r.- FCSB) nu merge cu stai puțin. Nu, tată, la Steaua demonstrează, că nu stau după tine. Demonstrează și rămâi acolo!”, a declarat Gigi Becali, potrivit digisport.ro.

Ultimul meci în care a fost integralist Marius Ștefănescu a fost pe 9 august, în victoria 3-2 cu Farul, meci în care a și înscris. De atunci, Ștefănescu a ratat meciul cu CFR Cluj și returul cu LASK și a mai bifat 12 minute în turul din Austria și câte o repriză la meciurile cu UTA Arad, Hermannstadt, Poli Iași și Sparta Praga.

VIDEO. Gigi Becali își pune speranțele în Bîrligea: „Va fi altceva decât la CFR”

Finanțatorul campioanei României este convins că a dat o adevărată lovitură în mercato, iar vârful va înscrie cel puțin 25 de goluri în acest sezon.

„Cred că Bîrligea va fi o mare surpriză pentru toată România anul acesta. Va fi altceva decât la CFR și va marca 25 de goluri. Stați să vedeți când va intra în echipă... Cu Petrolul va juca.

Dacă ai emoții cu Petrolul când joci acasă... Vor fi 25.000-30.000 de suporteri pe stadion. Ținând cont de faptul că vom juca și cu Bîrligea în teren... plus restul echipei, atunci n-ai cum să ai emoții.

Vrem să câștigăm tot. Ne interesează campionatul, Cupa României, Supercupa, cupele europene, tot! Toate rămân un obiectiv”, a declarat Gigi Becali, finanțatorul FCSB-ului.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”