FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Ciobotariu a debutat cu dreptul pe banca alb-roşiilor. Dinamo - FK Trepca 4-0

Liviu Ciobotariu a învins în primul său meci pe banca lui Dinamo +9   FOTO
Liviu Ciobotariu a învins în primul său meci pe banca lui Dinamo

Articol de GSP - Publicat luni, 27 iunie 2011 00:00 / Actualizat marti, 28 iunie 2011 10:14

Dinamo a condus cu 3-0 la pauză formaţia din Kosovo FK Trepca. Dragoş Grigore a reuşit dubla, al doilea gol după o acţiune personală încheiată cu o finalizare de adevărat vîrf. Dănciulescu a marcat golul secund al primei reprize, dominată clar de către elevii lui Ciobotariu.

Cu o echipă total schimbată, dinamoviştii au controlat detaşat şi a doua repriză. Albanezul Bakaj a înscris golul de 4-0, preluîndu-şi un balon venit din blocajul zidului kosovar. Dinamoviştii au exersat doar jocul de atac, fotbaliştii kosovari n-au pus aproape deloc în pericol poarta românilor. Partida le-a dat ocazia Lui Alexe sau lui Bakaj să-şi etaleze calităţile tehnice în faţa unor adversari mult mai slabi. Dinamo a avut un prim test reuşit, pulstesterele pe care jucătorii le-au purtat pe braţe putînd să-i demonstreze lui Ciobotariu la ce nivel se află echipa din punct de vedere fizic.

Vezi mai jos o galerie foto de la amicalul lui Dinamo

Dinamo a început în formula: Curcă - Crăciun, Dr. Grigore, Moţi, Diabate - Pătraşcu, Mărgăritescu - Chiacu, Dănciulescu, C. Munteanu - L. Ganea

Dinamo în repriza a doua: Bălgrădean - Bărboianu, Găman, Raul Crişan, Pulhac-Cazacu, Kone, Bakaj, Muşat-Ţucudean, Alexe

În Austria, Liviu Ciobotariu a debutat pe banca lui Dinamo în amicalul cu FK Trepca. Gruparea din Kosovo a fost primul adversar al "cîinilor" din partidele de verificare ale verii. Este vorba despre o echipă care a revenit în prima ligă în sezonul 2006 - 2007, iar trei ani mai tîrziu şi-a trecut în cont primul titlu de campioană a ţării. Kosovarii s-au mai duelat deja în această perioadă de pregătire cu o echipă românească. Universitatea Cluj i-a învins, 1-0, într-un amical disputat pe 25 iunie.

Meciul a fost LIVEtext pe GSP.RO

„Am imaginile!” » Furtună și DUPĂ Germania - Danemarca: „Ăsta nu e fotbal! Reguli ridicole”
Euro 2024
Edward Iordănescu a găsit formula câștigătoare pentru meciul cu Olanda » 3 schimbări în echipa de start
Nationala
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda