FOTBAL  »  Superliga  »  FOTBAL

FCSB, un nou titlu de campioană! Juniorii U17 au câștigat și Supercupa Elitelor

FCSB a câștigat Cupa Elitelor U17, foto: FRF

Articol de - Publicat duminica, 02 iunie 2024 16:50 / Actualizat duminica, 02 iunie 2024 21:37

FCSB a câștigat Supercupa Elitelor U17 după ce au învins Universitatea Craiova, scor 3-1 pentru roș-albaștrii. Partida s-a disputat pe stadionul Concordia din Chiajna.

FCSB U17 a câștigat Liga Elitelor, scor 7-6 după lovituri de departajare cu Universitatea Craiova, Cupa Elitelor U17, scor 1-0 cu Farul Constanța și acum își adaugă în palmares Supercupa Elitelor U17.

Echipele și-au împărțit reprizele. Universitatea Craiova conducea la pauză cu 1-0 prin golul marcat de Nicușor Stana în minutul 8'. FCSB a întors partida în favoarea ei în 15 minute în a doua repriză și s-a impus prin golurile marcate de Luca Ilie (51'), Denis Colibășanu (54') și David Popa (66').

Penalty SCANDALOS dictat la barajul pentru promovarea în Liga 2: „Venea și urla la jucători!” » Iureș la final: arbitrii s-au baricadat la vestiare
Baraj

Mihai Toma, mijlocașul celor de la FCSB a fost desemnat jucătorul partidei, chiar dacă nu și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Loturile celor două echipe

• FCSB: 1. Matei Popa – 22. Silviu Șoșu, 33. Răzvan Pană, 4. Matei Manolache, 17. Ricardo Pădurariu – 10. Robert Necșulescu, 26. Matyas Laszlo-cpt., 30. Mihai Toma – 25. David Popa, 9. Luca Ilie, 11. Denis Colibășanu
  • Antrenor: Ionuț Ilie
  • Rezerve: 32. Marc Rădulescu – 7. Andrei Gogescu, 8. Daniel Panait, 19. Nicolas Costache, 21. Vasile Tătaru, 23. Răzvan Ianculescu, 28. Raul Alecsandroaie, 77. Andrei Roșu, 98. Denis Ciocîrlan
  • Universitatea Craiova: 22. Alexandru Glodean – 14. Mario Pancu, 6. Alberto Mițaru, 5. Bogdan Bușe-cpt., 2. Alberto Tică – 8. Nicușor Stana, 19. Robert Ristoiu, 10. Robert Chifa – 20. Florin Bușa, 9. Teodor Luța, 7. Dragoș Găină
  • Antrenor: Ștefan Florescu
  • Rezerve: 1. Matei Vancea – 4. Rareș Vozaru, 11. Constantin Ciolacu, 13. Eric Călugărescu, 15. Mihai Băloi, 16. Luca Screciu, 17. Alexandru Burlacu, 18. Mario Mitriță

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda