FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - U CLUJ

VIDEO CU FAZA Gol bizar marcat de Joyskim Dawa în FCSB - U Cluj » Camerunezul a deschis scorul la finalul unei faze încâlcite

Fundașul central al celor de la FCSB, Joyskim Dawa (27 de ani), a deschis scorul în minutul 8 al meciului vicecampioanei contra Universității Cluj în urma unei faze încâlcite. +29   FOTO

Articol de - Publicat luni, 02 octombrie 2023 21:30 / Actualizat luni, 02 octombrie 2023 21:52

Cum l-a întâmpinat Peluza Nord pe Chipciu, după răbufnirea fotbalistului la adresa CSA Steaua: GSP a surprins întreaga scenă
FCSB - UNIVERSITATEA CLUJ

VIDEO. Joyskim Dawa a deschis golul în FCSB - U Cluj la capătul unei faze bizare

Florinel Coman a centrat din lovitură de la colțul terenului. iar Andrei Gorcea (22 de ani), portarul Universității Cluj, a boxat balonul.

Mingea a căzut după aceea pe bara transversală, l-a lovit pe Siyabonga Ngezana, stoperul sud-african al vicecampioanei României, în umărul stâng, iar Joyskim Dawa, aflat în apropiere, a trimis balonul în plasa porții, cu capul.

Imediat după aceea, Andrei Gorcea, goalkeeper-ul „studenților”, i-a cerut arbitrului partidei, Ionuț Coza, să fluiere fault în atac. „Centralul” a rămas însă ferm pe poziții iar tabela a fost „mutată” în favoarea celor de la FCSB.

Este primul gol marcat de Joyskim Dawa în această stagiune, în 13 partide disputate în tricoul celor de la FCSB, în toate competițiile.

Dan Nistor avea să egaleze situația de pe tabela de marcaj 18 minute mai târziu, cu un șut plasat, din interiorul careului.

+24 FOTO

Leo Grozavu trage un semnal de alarmă după egalul din Copou: „Suntem săraci și nu avem cum să facem fotbal de calitate”

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
L-a desființat! Jucătorul de la FCSB, criticat după derby-ul cu CFR: „E un fluturaș pe teren” + „Arată destul de prostuț defensiv”
Cristi Borcea și-a găsit cu greu cuvintele când a ajuns la căpătâiul lui Gigi Mulțescu: „Nu mai știu de câte ori...”

„Din cauza nevestelor, se certau și ei” » Camaradul lui Cornel Dinu povestește un conflict intim de la Dinamo și face dezvăluiri IREALE: „Am condus 4 ani fără permis! Bântuiam prin camere cu sticle de vin, fetele țipau”

A urcat pe scena de la Vocea României și nimeni nu și-a dat seama că e fiul legendei sportului românesc