FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali, măsură radicală după umilința de la Sibiu: „Ştii ce o să fac de acum? O să încep să fac așa!”

Hermannstadt - FCSB /foto: Raed Krishan

Articol de - Publicat luni, 26 august 2024 09:50 / Actualizat luni, 26 august 2024 16:07

Gigi Becali (66 de ani) a fost foarte dezamăgit după ce FCSB a pierdut meciul cu Hermannstadt, scor 0-2. Patronul campioanei a spus că nu va mai aștepta pauza pentru a face primele schimbări, ci le va opera încă din minutul 15

FCSB a pierdut meciul cu FC Hermannstadt, din etapa cu numărul 7 a Superligii, scorul final al partidei a fost 0-2.

După această înfrângere FCSB este pe penultimul loc în clasamentul actual al Superligii. Echipa lui Becali are doar o victorie și două remize în toate cele șase partide disputate până acum.

Gigi Becali: „Pe Popa am vrut să îl schimb în minutul 15”

Gigi Becali a afirmat că de acum o să înceapă să schimbe fotbaliștii din minutul 10 sau 15, pe cei care nu joacă.

În plus, latifundiarul din Pipera a dezvăluit că a vrut să îl înlocuiască pe Daniel Popa încă din minutul 15 al partidei de la Sibiu, deoarece nu-l mulțumea jocul acestuia.

„Băi, mișcați-vă pe teren! Ştii ce o să fac de acum? O să încep să fac schimbări în minutul 10-15, jucătorii care nu se mișcă. Așa o să fac de acum! Păi, dacă nu se mișcă?

Ce să faci? Eu pe Popa am vrut să îl schimb din minutul 15. Dă, bă, gol, mă! Nu fi așa de slab! A venit o minge, el era în careu, a venit și la el mingea şi el a dat la cinci metri pasă la adversar, ca să poată să dea gol. Dacă tot dai așa, dă degajare", a afirmat Gigi Becali la Prima Sport. Până acum, Becali opera cele mai multe schimbări în pauzele meciurilor.

Acum, FCSB se pregătește pentru meciul de joi împotriva celor de la LASK Linz, în play-off-ul Europa League. Partida se va disputa pe Stadionul Steaua, de la ora 21:30, scorul turului a fost 1-1.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Din cauza nevestelor, se certau și ei” » Camaradul lui Cornel Dinu povestește un conflict intim de la Dinamo și face dezvăluiri IREALE: „Am condus 4 ani fără permis! Bântuiam prin camere cu sticle de vin, fetele țipau”
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor