FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Cine va arbitra FCSB - Farul » „Centralul” nu a fost delegat la niciun meci al echipei lui Becali în sezonul trecut

Istvan Kovacs arbitrează FCSB-Farul/ Sursa Foto: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 08 august 2024 16:10 / Actualizat joi, 08 august 2024 22:43

Istvan Kovacs a fost delegat la meciul dintre FCSB și Farul după mai bine de un an de când nu a mai arbitrat la meciurile echipei lui Gigi Becali.

În sezonul precedent, FCSB nu a fost niciodată arbitrată de Istvan Kovacs. „Centralul” a fost criticat dese ori de Gigi Becali.

468 de zileau trecut de la ultimul meci pe care Kovacs l-a arbitrat cu FCSB la „centru”. Universitatea Craiova - FCSB 1- 2 (0-1) pe 30.04.2023, jucat pe „Ion Oblemenco"

Istvan Kovacs arbitrează FCSB - Farul

Meciul dintre FCSB și Farul din etapa cu numărul 5 a Superligii, se va disputa vineri, 9 august, de la ora 21:00. Partida poate fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.

Istvan Kovacs o să fie arbitrul principal al meciului la care Gigi Becali a anunțat deja că o să folosească rezervele. În camera VAR o să fie Rareș Vidican.

Brigada de arbitri la meciul dintre FCSB și Farul

A: Kovacs Istvan
A1: Marica Mihai Marius
A2: Neacşu George Florin
Arbitru VAR: Vidican Rares George
Arbitru AVAR: Tunyogi Ferencz

Chiar dacă Istvan Kovacs nu a arbitrat FCSB în sezonul precedent, Gigi Becali tot s-a plâns că acesta favorizează CFR Cluj, în meciurile cu alte echipe.

FCSB cu Istvan Kovacs are 48 jocuri. Dintre acestea sunt 24 victorii, 9 remize și 15 înfrângeri. În timp ce Farul cu arbitrul din Carei 47 jocuri: 16 victorii - 7 remize - 24 înfrângeri.

Ce s-a întâmplat este incredibil! Au fost 2 penalty-uri clare pentru Petrolul. De ce îl mai trimit pe Kovacs la meciurile CFR?! Nu-ți vine să crezi ce se întâmplă! Dar știi ce? Le mai dau totuși un sfat: să-l delege la noi pe Kovacs dacă vor să ia titlul! Altfel nu pot să ia titlul. Kovacs ce să mai caute la noi să ne arbitreze?!

-Gigi Becali, patron FCSB

FCSB va juca cu rezervele la meciul cu Farul

Gigi Becali a anunțat deja că la meciul cu Farul o să folosească rezervele, deoarece vrea să păstreze titularii pentru meciul cu Sparta Praga.

La meciul cu Farul va fi a două echipă, asta e treaba, ce să facem acum? Șut, Băluță, Olaru, Lixandru, Ngezana, Radunovic, Miculescu, Crețu, nu vor juca. Jucăm cu nașul, asta e. La ora asta, nu mă interesează nimic!

-Gigi Becali

Match Quiz Poli Iași - Dinamo

Te pricepi la fotbalul din Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale și câștigă premiile puse în joc!

Istvan Kovacs e gafeurul Superligii!

Istvan Kovacs FOTO Imago

În sezonul trecut, arbitrul din Carei a distrus meciuri pe bandă rulantă! Cea mai penibilă prestație a fost pe 4 februarie, la meciul de la Sf. Gheorghe dintre Sepsi și Universitatea Craiova. O prestație rușinoasă, notată cu 1 în Gazeta Sporturilor. Un meci cu șase mari erori de arbitraj, dintre care 5 pro-Craiova.