FOTBAL  »  Superliga  »  VOINŢA SIBIU - PANDURII 0-0

Pelici: "Am fi meritat victoria, dar Mingote a fost fantastic în poarta Pandurilor"

Alexandru Pelici

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 august 2011 00:00 / Actualizat sambata, 27 august 2011 20:13

Antrenorul Voinţei SIbiu, Alexandru Pelici, a comentat rezultatul de egalitate obţinut de echipa sa în faţa Pandurilor, scor 0-0.

"După aspectul jocului pînă la pauză era bun un egal. Dar după repriza a doua, cred că am fi meritat victoria, am avut multe ocazii. Mingote a fost fantastic, a scos unele goluri ca şi făcute. Am luat un punct, îmi place să privesc jumătatea plină a paharului.

Orice punct cîştigat e important, avem acum două săptămîni la dispoziţie să pregătim următorul joc. Se poate vorbi şi de ghinion în ultimele jocuri, am ratat şi un penalty. Orice joc pe care îl jucăm este o şansă penrtu noi de a juca cu cei mai buni, vrem să ne ridicăm la nivelul adversarilor noştri", a spus Alexandru Pelici la DigiSport 1.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali exultă: „Am luat 2,5 milioane de euro, România a crescut economic, e tare!”
Europa League
„Nu mă pot abține” » Alimentul „interzis” pe care-l savurează Iuliana Pepene: „N-aș renunța niciodată la el”
Fitness

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură