FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL

Petrolul Ploieşti a cîştigat primul meci în Antalya, 1-0 cu FC Dila Gori

Articol de GSP - Publicat joi, 02 februarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 02 februarie 2012 23:33

Formaţia Petrolul Ploieşti a învins, joi seară, scor 1-0 (0-0), echipa georgiană FC Dila Gori, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Turcia, informează site-ul oficial al clubului din Liga I.

Unicul gol a fost marcat de Răzvan Neagu, cu şapte minute înainte de finalul jocului. Petrolul a început partida în următoarea formulă: Gritti - Străuţ, Negru, Melinte, Ben Djemia - Mustivar, Buhuşi - Buleică, Bendjemaa, Stojimirovici - Voican. După pauză, tehnicianul Valeriu Răchită a apelat la: Pavilas - Enescu, Tudor, Melinte, Stoica - Mustivar (Roman '60), Bărbulescu - Opriţa, Negru (Borza '67), Dumitru - Neagu.

Joi seară, după încheierea meciului cu Dila Gori, la Belek a ajuns şi ultimul transfer al petroliştilor, atacantul Mihai Dina, care începînd de vineri va intra în programul normal de pregătire al echipei.

Atacantul echipei CS Mioveni, Mihai Dina, a semnat un contract valabil pînă la sfârşitul sezonului cu gruparea Petrolul Ploieşti, informează site-ul oficial al clubului prahovean.

"Jucătorul Mihai Dina a semnat un contract cu FC Petrolul Ploieşti, valabil pînă la finele stagiunii în curs, cu opţiune de prelungire după aceea. Dina va ajunge mîine în cantonamentul de la Belek, zi în care se va alătura lotului ploieştean şi Mihai Roman, aflat, pînă acum, la pregătirile naţionalei de tineret", menţionează site-ul citat.

Sursă: Mediafax

Petrolul Ploieşti - FC Dila Gori, scor 1-0, într-un meci amical

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Scandal în toată regula! Nicolae Dică, atac dezlănțuit la adresa omului cu banii de la FC Argeș: „Domnu’ milionar, ia CV-ul să vezi ce a făcut Dică!”