FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI

Schimbarea neașteptată făcută de Dică în prima repriză cu Botoșani

Captură TV Dolce Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 21:43

FCSB a început partida cu FC Botoșani de pe teren propriu cu Cătălin Golofca printre titulari.

În minutul 40, însă, Dică a decis să-l înlocuiască pe jucătorul venit de la FC Botoșani, deși FCSB conducea cu 1-0 din minutul 18, după golul lui Constantin Budescu.

În locul lui Golofca a fost introdus Dennis Man, unul dintre jucătorii favoriți ai lui Gigi Becali din ultima vreme. De altfel, patronul roș-albaștrilor a declarat în nenumărate rânduri că ar începe meciurile cu Man în primul ”11”.

400.000 €a plătit FCSB în schimbul lui Golofca venit în vara acestui an de la FC Botoșani

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția surprinzătoare a lui Marius Șumudică după ce a fost întrebat de meciul FCSB-ului cu PAOK: „Era mai important pentru mine”
Tirada virulentă a lui Denis Alibec: „Ei n-au existat pe teren! Ce trebuie să fac ca să primesc penalty?”
Mihai Stoica, după PAOK - FCSB: „Aș vrea să subliniez ceva ce nu s-a discutat” + De câte puncte mai are nevoie campioana pentru calificare
Europa League

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP