FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - ASTRA, MÎINE, 21:30, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

VIDEO Dinu Gheorghe e convins că arbitrii nu vor lăsa Astra să ajungă în Europa: "O să ne cureţe şi la Tg. Jiu"

Articol de GSP - Publicat marti, 28 mai 2013 00:00 / Actualizat marti, 28 mai 2013 11:02

Dinu Gheorghe, preşedintele celor de la Astra Giurgiu, e convins că echipa sa va fi dezavantajată la meciul de mîine cu Pandurii (21:30, Digi1 şi liveTEXT pe GSP.RO), decisiv pentru calificarea în Europa League.

"Susţin în continuare că retragerea echipei din campionat e cea mai bună decizie pe care o putem lua. Arbitrii sînt într-un glob de sticlă, au alte preocupări. Să vedeţi mîine ce o să fie la Tg. Jiu, o să ne cureţe. Sînt sigur că îşi vor face numărul şi mîine. Deaconu spunea pe holuri că o să trimită faza la UEFA că e neclară. Ce să spună UEFA? Noi sîntem proşti?

Click aici pentru a vedea penalty-ul inexistent acordat împotriva Astrei la meciul cu CFR Cluj, 3-3!

Cît o să fie Huzu acolo, aşa vor fi lucrurile. Ce face el acolo e împotriva fotbalului românesc! O să fim curăţaţi. Lucrurile astea nu s-ar fi întîmplat cu Ion Crăciunescu la şefia CCA. De două ori l-am avut pe Aron Huzu observator şi de fiecare dată am fost curăţaţi. În patru zile am fost scoşi din două competiţii", a spus Dinu Gheorghe la sportro.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”