FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI 2-0

VIDEO+FOTO FCSB câștigă la pas partida cu FC Botoșani, scor 2-0, și se apropie de CFR Cluj

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 18:12

FCSB a câștigat meciul din etapa a 8-a cu FC Botoșani, scor 2-0, după ce roș-albaștrii au rezolvat meciul încă din prima parte.

Trupa lui Dică a deschis scorul în minutul 18 după o lovitură liberă senzațională executată de Constantin Budescu de la 17 metri.

Cu cinci minute înainte de finalul primei părți, tehnicianul FCSB l-a înlocuit pe Golofca cu Dennis Man, fiind nemulțumit de aportul defensvi al jucătorului venit de la Botoșani în această vară.

Un minut mai târziu, Florin Tănase a stabilit scorul final cu un șut înșelător de la marginea careului.

Echipele de start:

FCSB: Niță - R. Benzar, Larie, Momcilovici, J. Morais - Nedelcu, Ov. Popescu - Fl. Tănase, Budescu, Golofca - Alibec
Rezerve: Stăncioiu, Fl. Coman, L. Filip, Teixeira, Enache, Gnohere, D. Man

Botoșani: Cobrea - Ungurușan, A. Miron, A. Burcă, Mușat - Bordeianu, Târșa - M. Roman, Tincu, L. Buș - Ciaccheri
Rezerve: Ed. Pap, D. Popa, Patache, Plămadă, Juncănaru, Serediuc, Chitoșcă

Save

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”