FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - GAZ METAN 3-1

VIDEO şi FOTO FC Braşov - Gaz Metan 3-1 » Medieşenii continuă seria neagră de pe terenul "stegarilor"

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 septembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 01 septembrie 2012 23:29

Gaz Metan Mediaş continuă seria neagră de pe terenul celor de la FC Braşov, unde în ultimele 6 meciuri au pierdut de 5 ori şi au obţinut un singur rezultat de egalitate.

Vezi aici VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze ale partidei!

Chiar dacă au condus cu 1-0 încă din primul minut al reprizei secunde, prin golul din penalty reuşit de Astafei, medieşenii au fost învinşi. Braşovenii nu au stat prea mult pe gînduri şi au revenit rapid în joc, tot datorită unei greşeli, de care Iulian Popa a profitat şi a înscris. Tot el i-a adus pe "stegari" în avantaj.

Vezi aici desfăşurarea liveTEXT a partidei!

După al doilea gol, oaspeţii au căzut total şi nu au reuşit să dea nici un fel de replică. Batin a dat lovitura de graţie în ultimul minut şi a stabilit scorul final, 3-1 pentru FC Braşov, care îi egalează pe medieşeni la puncte.

Echipe de start:

FC Braşov: Taborda - Velayos, Machado, Cr. Muteanu, Cr. Ionescu - Menassel, Viveiros, Tamaş, Brata - I. Popa - Batin
Rezerve: D. Mutu - Olariu, Fl. Lazar, Hadnagy, David, Mateiu, Păun

Gaz Metan: Buchta - Frăsinescu, Zaharia, Markovici, Ciucă - Tahar, Breeveld, Avram, C. Petre - Astafei, Llullaku
Rezerve: Pleşca, Akaki, Vukadinovici, Todea. Fl. Dan, Bawab, D. Roman

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat