FOTBAL  »  Superliga  »  SĂGEATA - PANDURII 0-4

VIDEO Victorie categorică pentru gorjeni » Săgeata - Pandurii 0-4

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 octombrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2013 18:54

VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze ale meciului

Pandurii a reuşit un succes categoric în deplasarea cu Săgeata Năvodari, scor 4-0, şi s-a apropiat la două puncte de locul 3.

Gorjenii păreau că vor avea probleme, mai ales după ce jucaseră joi un meci foarte obositor în Portugalia, 1-1 cu Pacos.

Însă trupa lui Cristi Pustai a tranşat repede partida. Matulevicius a deschis scorul în minutul 14 cu o lovitură de cap din 10 metri, iar Paul Anton a marcat cel mai frumos gol al meciului cu un şut superb de la 25 de metri.

Cu un minut înainte de pauză Matulevicius a reuşit "dubla", iar Săgeata nu mai avea nici o şansă de revenire. Gorjenii nu s-au oprit aici şi chiar în primul minut al  reprizei secunde a marcat şi al 4-lea gol, prin Ciucur.

Săgeata rămîne pe locul 9 după această înfrîngere, iar Pandurii este pe 6, cu 17 puncte.

Desfăşurarea liveTEXT

Echipele de start:

Săgeata: Pogacics - Peteleu, Fl. Popa, Munteanu, V. Lupu - N'Doye, Vezan - Florean, V. Dinu, Achim - M. Roman II
Rezerve: Gordin, Chiţu, Tigoianu, Grigoraş, Lopes, Sorian, Muzac
Antrenor: Tibor Selymeş

Pandurii: Stanca - Unguruşan, Erico, Mamele, Momcilovici - P. Anton, Breeveld- Paulinho, Alex, Distefano - Matulevicius
Rezerve: Lazar, C. Cristea, Eric, Ciucur, Rubio, Rada, Buleică
Antrenor: Cristi Pustai

Arbitru: Lucian Rusandu
Asistenţi: Alexandru Cerei, Marius Marchidanu

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”