FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - VIITORUL 2-3

FOTO & VIDEO Viitorul a învins FC Voluntari, scor 3-2, și a urcat pe locul 2 în Liga 1

Articol de GSP - Publicat luni, 21 decembrie 2015 19:50

FC Voluntari a fost la un pas de a produce surpriza etapei a 23-a, însă Viitorul a revenit pe final și s-a impus cu 3-2.

Vezi desfășurarea liveTEXT a meciului

FC VOLUNTARI - VIITORUL 2-3
A marcat:
Ad. Bălan '29, '47 / Fl. Cernat '16, Cr. Ganea '77, 80

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Ilfovenii au început foarte bine și în primele 5 minute au avut trei mari ocazii de a deschide scorul. Totuși, echipa care a mișcat tabela de marcaj a fost Viitorul.

Băieții lui Gheorghe Hagi au marcat în minutul 16, prin Florin Cernat, care a finalizat o acțiune personală. În minutul 29, gazdele au restabilit egalitatea, prin Adrian Bălan, care a executat superb o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metr.

Voluntariul a preluat conducerea imediat după pauză, cînd același Adrian Bălan a avut o execuție superbă, de la marginea careului. Trupa "Regelui" a revenit cu 13 minute înainte de final.

Viitorul a urcat pe locul 2, cu 43 de puncte, în timp ce FC Voluntari este penultima în Liga 1, cu 15 puncte.

Echipele de start:

Voluntari: Balauru - Tchoutou, Rădoi, Novakovici, Briceag - Novac, Goossens - Voduț, Todoran, H. Kone - A. Bălan
Rezerve: Lytovka, Achim, Vîlceanu, Pancu, Iorga, A. Ioniță

Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Boli, Mitrea, C. Ganea - I. Filip, Nedelcu, Aganovici - Nicoliță, Fl. Cernat, Fl. Tănase
Rezerve: Rîmniceanu, Achim, R. Marin, I. Hagi, Iacob, Chițu, Coman

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda