FOTBAL  »  LIGA 2  »  PARTIDĂ SUSPECTĂ ÎN LIGA A 3-A

Comisia de Disciplină suspectează de blat un meci din liga a 3-a!

Articol de - Publicat miercuri, 10 martie 2010 00:00

Comisia de Disciplină a FRF a amînat judecarea evenimentelor petrecute la partida dintre Argeşul Mihăileşti şi Juventus Bucureşti, încheiat 1-1.

Echipa gazdă a evoluat în ultimele 3 minute ale întîlnirii fără 2 juniori în teren şi a încălcat astfel una dintre condiţiile obligatorii la nivelul ligii a 3-a. Antrenorul Viorel Turcu şi 6 dintre fotbaliştii de la Mihăileşti au fost solicitaţi să dea explicaţii la Comisie, care s-a sesizat pentru a investiga corectitudinea jocului.

Argeşul Mihăileşti a operat o modificare suspectă în ultimele minute ale partidei, unul dintre juniori fiind înlocuit cu un fotbalist care nu se încadrează în această limită de vîrstă.

Juventus Bucureşti este pe locul 1 în C3 şi are şanse importante să promoveze, în timp ce adversarii lor de vineri sînt pe 9.

Dan Alexa, tranșant la GSP Live: „Ați văzut acel detaliu din minutul 40? E incredibil! Am avut o problemă foarte gravă”
Nationala
După 3-0 cu România, Koeman numește slăbiciunile pe care le-a sesizat la echipa noastră: „Românii au avut probleme mari în acea zonă”