INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GAZIANTEP - DENIZLISPOR 1-2

Gaziantep - Denizlispor 1-2 // Marius Șumudică, nervos după un nou meci pierdut: „Dacă nu îți respecți meseria, plătești!”

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 decembrie 2019 16:42

Marius Șumudică (48 de ani) a oferit declarații la sfârșitul meciului Gaziantep - Denizlispor 1-2, în care formația sa a suferit a 5-a înfrângere din campionat.

Dacă nu îți respecți meseria, plătești! Totuși, nu meritam să pierdem acest meci. Apărarea noastră nu a fost pregătită la primul gol primit, iar la al doilea am fost surprinși pe contraatac”, a declarat Șumudică.

Gaziantep a deschis scorul în minutul 54, prin reușita lui Olarenwaju Kayode. Însă elevii lui Șumudică au cedat până la final, iar Denizlispor a întors scorul prin golurile semnate de Zakarya Bergdich (58) și Hadi Sacko (85).

La oaspeți, Cristian Săpunaru a fost schimbat cu Oguz Yilamz în minutul 48 de către tehnicianul Mehmet Ozdilek.

Gaziantep este pe locul 12 în campionatul Turciei, cu 16 puncte acumulate după 13 runde.

VEZI ȘI:

Lionel Messi, câștigătorul Balonului de Aur, conform listei scăpate pe net! Lovitură primită de Cristiano Ronaldo

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
MM Stoica, uluit după meciul din Superliga: „Parcă m-am uitat la Bundesliga”
Viața în România a fotbalistului aflat la 11.000 de kilometri distanță de casă: „Mie asta îmi place cel mai mult aici. Îmi dă siguranță"
Scor incredibil în Ligue 1 » La pauză era 6-0. Cât s-a terminat

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”