INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BELGIA

Habib Habibou, hattrick în opt minute pentru Charleroi

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 noiembrie 2008 00:00

Atacantul împrumutat de Steaua în această primăvară de la echipa belgiană Charleroi, francezul Habib Habibou, a reuşit să înscrie de trei ori pentru formaţia sa în victoria obţinută în faţa celor de la Tubize, scor 3-2, în etapa a 13-a din Jupiter League. Reuşitele atacantului au venit într-un interval de doar opt minute, Charleroi revenind după ce era condusă pe propriul teren cu 0-2.

Habibou a înscris un singur gol pentru Steaua în returul ediţiei trecute de campionat, atunci cînd a evoluat în Ghencea. Francezul a înscris în minutul 83 golul victoriei Stelei, scor 1-0, în partida cu Unirea Urziceni din etapa a 23-a .

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu s-a văzut la TV » Haos imediat după Dinamo - Botoșani: ce s-a întâmplat pe „Arcul de Triumf”
„Bătălia de la Santiago”, cea mai sângeroasă partidă din istoria fotbalului: Poliția a trebuit să intervină pe teren de 4 ori!
Special
De ce nu iese niciodată la restaurant Iuliana Pepene: „Știți ce mi-am dat seama?!”
Stiri extrasport

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS

Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”