INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

VIDEO Derapaj necontrolat al lui Leo Messi: „Eşti un nenorocit, fiu de c***ă!”

Articol de - Publicat duminica, 29 septembrie 2024, 18:52 / Actualizat duminica, 29 septembrie 2024 18:52

Inter Miami a remizat duminică dimineață pe teren propriu cu Charlotte, scor 1-1, în etapa cu numărul 31 din Major League Soccer, conferința de est.

Oaspeții au reușit să deschidă scorul în minutul 57, după o deviere norocoasă a lui Karol Swiderski (27 de ani) la șutul lui Brandt Bronico (29 de ani).

Inter Miami a restabilit egalitatea 10 minute mai tarziu, grație unei execuții spectaculoase „marca Leo Messi”.

Argentinianul a primit o pasă de la Marcelo Weigandt la aproximativ 24 de metri de poarta adversă, iar de acolo Messi a făcut ce știe cel mai bine, șutând cu piciorul stâng la colțul lung pentru a-l învinge pe goalkeeper-ul Kahlina.

Leo Messi, criză de nervi după terminarea partidei

Cu toate că și-a salvat echipa de la înfrângere cu o execuție superbă, superstarul argentinian a fost un car de nervi după fluierul final.

Acesta s-a năpustit asupra arbitrului Ramy Touchan și i-a adresat niște cuvinte extrem de jignitoare.

Ești un nenorocit, un fiu de c***ă!”, au fost cuvintele lui Messi, potrivit jurnaliștilor de la Mundo Deportivo.

Conform aceleiași surse, motivul pentru care Lionel Messi a fost extrem de nemulțumit a fost acela că oficialul ar fi luat câteva decizii împotriva lui Inter Miami, în prelungirile partidei.

După acest episod, argentinianul a scăpat doar cu un cartonaș galben.

Inter Miami, lider în Conferința de Est

În MLS, Inter Miami conduce clasamentul din Conferința de Est, având 65 de puncte, cu 8 puncte în plus față de Columbus Crew, ocupanta poziției secunde.

Primele 7 clasate se califică în optimile campionatului din Statele Unite, unde echipa lui Messi și-a asigurat deja din punct de vedere matematic prezența.

Cu toate că fost chinuit de accidentări în acest sezon, Lionel Messi a reușit să se ridice la înălțimea așteptărilor în SUA. A marcat 15 goluri și pasat decisiv de 10 ori în 16 apariții din campionat.

VIDEO » Rezumatul partidei Inter Miami - Charlotte (1-1)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Adversara celor de la FCSB în Europa League conducea cu 3-0 în minutul 12, însă apoi a urmat NEBUNIA!
Sepsi OSK - FCSB, în etapa #11 din Liga 1. Echipe de start + detalii de la Sf. Gheorghe
Dorinel Munteanu: „Nu am fost prieten cu cei din generația mea, doar coechipier” » Replica omului cu care a împărțit vestiarul a venit imediat

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”